Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora áramütést bír ki a kutya?

Mekkora áramütést bír ki a kutya?

Figyelt kérdés
A kutyánk megrágta a kábelt, de szerencsére nem sérült meg. Csak elgondolkoztam rajta, hogy mekkora az a volt, amitől megsérül, és mekkora az, ami csak épp megrázza, mint minket a sokkolós játékok, vagy mint a sokkolós kutyanyakörv. A Google nem talált ilyesmit. A válaszokat előre is köszi.

2019. okt. 27. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem lett baja, mert az adapter után rágta meg.
2019. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A nagy Levin ***** válasza:
A kutyáknak szánt villanypásztorok 4-8000 volt között működnek, csak nagyon rövid impulzusokat gerjesztenek, gondolom alacsony áramerősséggel. Agyon nem vágja a kutyát, csak fájdalmat okoz.
2019. okt. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek statisztikai adatok kutyákra, ami adatok vannak, azok meg ellentmondásosak.

A villanypásztor, stb az egy rövid impulzust ad, annak kissé más az élettani hatása, mint a hosszabb idejű (másodpercek) áramütésnek.

2019. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A villany pásztor nagyon kis aramerosseget produkál

Egyébként nyilván testmeret és fajta függő is hogy melyik mennyit bír


230volt már tuti káros Annyira mint az emberre

A110 is

2019. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A villany pásztor nagyon kis aramerosseget produkál"


Az aztán tényleg. 15-20 A-t.

2019. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Sztrogoff: 15-20 is lehet kicsi /pl. egy komolyabb épület főelosztójában/:) van ahol a kúszóáram ennél nagyobb:)


Komolyra fordítva a szót: nem nagyon végeztek ilyen vizsgálatoat kutyákkal, ha végeztek is nagyon bizonytalanok az adatok. És a kutyák esetén sem lesz mindegy az áramút (azaz a testen belül merre halad az áram), ha meg megrágja ott a szájban nagyon kicsi az ellenállás (régen a lapos elemet sokan "megnyalták", hogy jó-e még, a 9V-os elemet már sokkal kevesebben merték...). És a kérdés, hogy milyen helyi sérülést okoz. Ld. pl. előző példa lehet egy nyelv égés. Én láttam áramütött kutyát, amelyik túlélte a balesetet de a nyelve nagyon csúnyán megégett és napokig nem tudott enni. Ott a nyelven záródott az áramút.

2019. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor 40 évesen vidékre költöztem, én is elkövettem azt hibát, hogy a rágós korban levő kutya elől nem zártam el minden kábelt. Nekem a hegesztőtrafó kábelét rágta szét, ami nem volt nagy kunszt, tekintve, hogy nem volt áram alatt. Viszont, ami megdöbbentett, hogy a bedugott terménydaráló kábelét szanaszét rágta anélkül, hogy bármi baja esett volna. Akkor kapta a Mázli nevet.
2019. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5


Ha tényleg annyi folyna át azon akit megüt az a több ezer volt az elporladna.

2019. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ohm törvény oké? "Feszültség 500 Ohm terhelés esetén: 7200 V"

A kulcs az idő, ami igen rövid lehet csak.

2019. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!