Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz és rotweiler egymás mellé?

Kuvasz és rotweiler egymás mellé?

Figyelt kérdés

Egy fél hektáros telkünk van, ennek kb felét járhatnák szabadon. A két fajta kijönne egymással? Két szukát szeretnénk.

Úgy tudom mindkettő okos, ragaszkodó, jó házőrző és családcentrikus kutyák.

Kuvaszunk volt már, én őt szeretném. A rotit a párom.



2019. okt. 28. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a jó szocializáción és a nevelésen múlik.


A tartásuk más lesz, mivel két különböző típusú kutya. A kuvaszt elég napi 1x jól kifuttatni, meg egy nagy sétára vinni, jól bírja az időjárást és nemigen élvezi a trükközgetős feladatokat. Ezzel szemben egy rottweiler fizikailag és szellemileg is több fárasztást igényrl és az időjárásra is érzékenyebb.

Természetesen nem lehetetlen összeegyeztetni én is két különböző típusú kutyát tartok és simán meg lehet oldani, csak mást fognak élvezni, más típusú feladatokra lesz szükségük.


Fontos hogy jó tenyésztőtől vegyetek kutyát, illetve 2 kölyköt nehezebb felnevelni, így legyen 1-2 év különbség a két kutya megvétele között


Sok sikert

2019. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától nem függ, nevelés, szocializáció kérdése inkább.

Azt javaslom, különneműek legyenek és ivartalanok (a szuka legalábbis mindenképpen).

Ha egyneműek, mindkettőt érdemes ivartalanítani.

2019. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!