Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 6-an vagyunk a családban...

Ha 6-an vagyunk a családban és a border collie kutyánkat mindenki elviszi egymás után sétálni aztán meg labdázunk vele akkor az elég hogy elfáradjon?

Figyelt kérdés
És ezt napi egyszer vagy inkább kétszer kéne megcsinálni?

#séta #Border collie #elfáradjon
2018. nov. 10. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem az bőven elég, ha a labdázás (pl apportírozás) intenzív, akkor kevesebb is elég.


Viszont ezek a munkakutyák nagyon okosak , (nem csak a kolli) úgyhogy kreatívabb , agyat lefárasztó játékokat, programokat is ki lehet találni neki, mert az is fontos!


Pl szag (nyom) után megkeresni valakit vagy valamit, vagy trükköket tanítani, aztán átismételni, stb stb.

Nem olyanok, mint mi... hogy alig várják a nyugdíjat. :)

Ezek szeretnek melózni!

2018. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy a séta föleg futásból áll.
2018. nov. 10. 16:20
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Várom a további válaszokat is!
2018. nov. 10. 16:21
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Ennek az lesz a vége, hogy kollektíve megutáljátok a kutyát.

Mi egy nap 3 x visszük a kutyát.

Reggel csak gyors pisi, 10 perc szimat, 2-3 óra körül úgy félóra, ezalatt pisi-kaki, este 8 körül 1 órás séta, botdobálás és futkározás a haverokkal, mi meg beszélgetünk a gazdikkal.

Meg is őrülnék, ha csak a kutya szórakoztatásáról szólna az életünk!

2018. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Persze, akkortól, hogy jól nevelt. De egy border nevelésr nagyon nem egyszerű! Mennyi tapasztalatotok van?
2018. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A testvéreimmel és a szüleinkel mindanyian már kutya mellé születtünk. A szüleimnek mindig csak addig nem volt kutyájuk amíg az előzőt gyászolták. Én 12 éves lány vagyok és még rám is halgat. Akkor pedig persze hogy a 30 éves nővérem is tud bánni vele. A pórázt is eltűri azóta mióta rájött hogy az sétát jelent. Ha ugat egy kutya kerítésen belül akkor mondom neki hogy hagyd béken és békénhagyja. Mindenhol azt írják erről a fajtáról hogy nagyon makacs de lehet hogy mi pont egy engedelmesebb példányt fogtunk ki vagy csak az is lehet hogy jól csináltunk valamit. De ha én megtudtam tanítani neki olyan sok dolgot akkor szerintem anyira nem lehet makacs. Egyébként a másik kutyánknak meg nekem is még a nevünket is tudja. Múltkor például nála volt a labda mondtam neki hogy vidd oda a Mollynak é odavitte neki. Az apukám pedig ha mondja neki hogy keresd megy (a nevem) akkor megkeres engem.
2018. nov. 11. 07:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy egy regényt írtam ide.
2018. nov. 11. 07:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges 6x elvinni egymás után.


Kertes házban élő kutyának naponta 1 séta elég,de az legyen 2-3 órás intenzív séta ahol szabadon futkorászhat,labda,frizbi stb.


Otthon nyilván foglalkoztok még vele a kertben úgy is plusz 1-2 órát összesen ennyi azért elég egy bordernek is.


De szerintem felesleges 6x egymás után ki vinni.


Ha mentek többen a sétára játszhattok olyat,hogy páran elbújtok ő meg megkeres titeket. Ezzel is fárad.


Hétvégenként mikor több a szabad idő elmehettek kirándulni ami mondjuk fél napos vagy egész napos túrázás..

2018. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bőven elég. Mi napi 1x, vagy 2x visszük, emellett labdázunk napi 1-2 órát a kertben, és teljesen le van fáradva.
2019. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!