Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rengeteget ivott az...

A kutyám rengeteget ivott az este és utána nagyon sokat pisilt. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

15kg-os kutya, nem egy nagy ivó, egy literes a tálja kb a fele szokott elfogyni egy nap, de van, hogy annyi se. Mondjuk az udvaron pocsolyákból is szokott vízhez jutni.

Tápot eszik általában, ma este főtt tarját kapott. Utána pár óra alatt megivott egy liter vizet, de még utána is "kérte". És hatalmas mennyiségeket pisil. Pár havonta elofordul egy-egy nap, hogy többet iszik és többet pisil a kelleténél de, hogy ennyit.. Ilyet még nem láttam.

A kedve jó, étvágya is van.

2 hónapja voltunk vérvételen, minden eredmény tökéletes volt. Van valami betegség ami így egyik napról a másikra jelentkezhet és ez a tünete?

Gondoltam felfázásra, de az nem jár szomjúsággal úgy tudom.

Vagy esetleg a tarjára lehet ennyire szomjas? Mert azt látom, hogy nagyon szomjas és nyilván attól pisil sokat, hogy sokat iszik


2019. okt. 30. 04:09
 1/6 A kérdező kommentje:
A cukorbetegséget, vesebetegséget csak akkor írjatok, ha az jelentkezhet ennyire hirtelen, hogy még tegnap minden ok, ma meg hirtelen jelentkeznek a tünetek ilyen szinten. + ugye a verétel se rég volt..m
2019. okt. 30. 04:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sós volt a tarja igényelte a vizet a szervezete
2019. okt. 30. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, közben olvastam, hogy kutyának nem igazán szabad ilyen sós ételeket adni. Egyszeri alkalom volt. Nem is fogok többet. Köszönöm a választ! :)
2019. okt. 30. 05:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben én is a sós ételre gondolok. Az én kutyámmal előfordul egyébként az is, hogy annyira elfoglalt a nagy szaglászásban vagy játékban, hogy elfelejt inni és később meg az egészet kiissza. Ha van nálunk másik kutya, akkor a nagy játék hevében simán kétszer is kiisszák a tálat rövid idő alatt. Nem jelent semmi extrát, neked is jól esik akár egy liter vizet is meginni ha futottál egy nagyot.
2019. okt. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a só jutott eszembe. Ha te sósat eszel, te is többet iszol utána.

A kutya meg főleg, sokkal kevesebb a sóigénye

2019. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Bűnözni", " bűnbe" esni szeretünk mi is, és a kutyának is jól esik. Ritkán szerintem simán belefér, több a pozitív hozadéka, mint a negatív.
2019. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!