Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek az egészséges, nem...

Melyek az egészséges, nem túltenyésztett kutyafajták?

Figyelt kérdés

Pug-ok, francia bulldogok és egyéb túltenyésztett kutyafajták kapcsán sokszor hallani a hőbörgést hogy ezeknek a kutyáknak szenvedés az élet, egy csomó betegséggel és nyavalyával küzdenek, és aki ilyen kutyát vesz az nemes egyszerűséggel állatkínzó. Ez egyik oldalról rendben van, viszont arról már sokkal kevesebb szó esik hogy melyek az egészséges, nem túltenyésztett fajták?


+1 kérdés, hogy ezek között az egészségesebb fajták között van-e viszonylag alacsony energiaigényű, rövidebb szőrű, nem túl ugatós, rövid időszakokra egyedül hagyható kutya, aki amúgy emberekkel és kutyákkal is elvan, és egyébként tud egész nap az emberrel jönni-menni. Tehát magyarul van-e olyan egészséges fajta aminek olyanok a tulajdonságai mint egy pug-nak vagy francia bulldognak. Azért fontos ez, mert az életstílusomhoz egy ilyesmi tulajdonságú kutya illene, tudom, hogy egész egyszerűen az időmbe nem férne bele hogy egy border collie-t vagy egy vizslát megfelelően lefárasszak minden nap.


A válaszokat előre is köszönöm!


2019. okt. 30. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ismerek jó pár mopszot és bulldogot. Nem mindegyik röfög, van amelyikkel túrázni járnak és egy hangja nincs. Nem kapkodja a levegőt stb. 10ből 2 kutya, ami olyan mint egy gőzgép, a többinek semmi baja. Nem betegesebbek, mint más kistestű fajták.


Csivaváim vannak, teljesen megfelel az általad leírtaknak. Nagyon alkalmazkodóképesek és gazdacentrikusak. Náluk a patella-ficam, a légcsőszűkelet és a fog problémák számítanak fajtabetegségnek. Mopsznál ugyanez + lágyszájpadlás, hátsófélgyengeség. Utóbbi idősebb korban szokott előfordulni, de nem mindegyiknél. Ha nem hízlalják el, sok problémát meg lehet előzni.


Ismerek olyan Beaglet, akire már 200 ezret költöttek, pedig egészséges fajta. Egyed függő.


Egyik csivavám 10 éves, most lesz műtve a hátsó lába, de egyébként soha semmi baja nem volt. Hasmenés volt 10 év alatt a legkomolyabb gond. Rendszeresen kirándulunk, nagyokat sétálunk, nincs elhízva. Úgyhogy teljesen jól bírja.

2019. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bichonom van (hava, bolo keverék) napi 1 óra futival is elvan (sőt van amikor egy idő után ott is csak elfekszik a többi kutya közt), nem rombolt soha, egész nap képes szunyókálni.

Persze ha meghallja, hogy "séta?" egyből beindul. Emberekkel, kutyákkal nagyon jól kijön. Bár neki kell pár havonta egy bunda nyírás.


Általában a keverékekre szokták azt mondani, hogy ellenállóbbak. És ha tudod milyen keverék akkor lehet következtetni a habitusára. De az almot is jól meg kell nézni, mert azon belül is vannak pörgösebb meg nyugisabb egyedek is. Amikor én elhoztam a kutyám a testvérei ott ugráltak előttem, ez a kis maszat meg inkább elment aludni. De jó választás volt.

2019. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha normális, jó hírű tenyésztőtől veszel kutyát, sokkal nagyobb eséllyel egészséges lesz, mint a szaporítós társaik.

Közép-vagy törpe uszkár, bichonok javasolhatóak (kozmetikázni kell, cserébe nem hullik a szőrük), de csak jó tenyésztőtől.

2019. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Sajnos annyira se a bichon, se a csivava se az uszkár nem szimpi, azért tetszenek a francia bulldogok mert picik ugyan de valahogy nekem mégis jobban hasonlítanak kutyára. Köszi, hogy ráerősítettetek hogy nem biztos hogy rossz választás.
2019. okt. 31. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A bulldog egy kis tank. Kedves, aranyos, de van egy stílusa. A mopsz nyugisabb, inkább bújós. Bulldog már többször lökte fel a kutyámat (véletlenül is), mopsz még soha. Szóval ha egy nyomulósabb, tank kiadásra vágysz, akkor francia bulldog. Ha egy szelídebb, simulékony kutyára, akkor mopsz :) mozgásigényünk azonos, csak a habitusuk más


(csivavás válaszoló voltam)

2019. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!