Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a nyakörv, ami...

Melyik az a nyakörv, ami legkevésbé kezdi ki a kutya szőrét?

Figyelt kérdés
Most egy bőrnyakörvet használunk, belső filc borítással. Csak sétáltatásnál használjul, de így is látom, hogy visszanyomja a kutya szőrét.
2019. nov. 3. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

ami a szekrényben van


valami hám nem lenne jobb?

az nagyobb felületen fekszik fel...

2019. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hámozni nem fogunk, mert a kutya még tanulja a szép sétát
2019. nov. 3. 10:39
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Annál inkább hám. Nem szabad fojtogatni. Kezdő kutyásként én is nyakörvet használtam, aztán feltűnt, hogy séták alatt egyre többször köhög a kutya... inkább hámra cseréltem, a húzást meg nem izomból állítottam meg a nyakára feszülő szorítással, hanem parancsszóval, megállással, visszafordulással, ahogy kell. Abba is maradt a köhögés, a kutyám pedig egy álomszépem megtanulta a láb melletti haladást.
2019. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekünk suliban mondta az oktató, hogy felejtsük el a hámos sétát, mert ha alapból húz a kutya, hámmal csak mégkevésbé tudjuk kontrollálni, és a szavakra sem fog annyira figyelni, ha szagot fog, és kizárja a környezetét. Kölyökről van szó.
2019. nov. 3. 11:50
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó megkérdezhetem, hogy milyen kutyád van?
2019. nov. 3. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A filcet felejtsd el. Ilyen időben pl, ami ma is van, megtelik nedvességgel.

Nekem is hosszú szőrű kutyám van, de semmi baja a szőrének a nyakörvtől.

2019. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Egy Jack Russel terrier büszke tulajdonosa vagyok :)
2019. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7%

Ha dominans a kutya vagy km hianya van,az oktato soha nem fig tudni segiteni a seta tanitasaban.

Km hianyra futtatni kell.


Fresh.nap.fban vettem parnazott szarvasbor nyakorvet a kutyamra 14 ezer huf-ert. Nagytestu hiresen eros kutyam van. Szeen megy porazon. Visszafordulasos technikaval tanultuk.


Hidegben ,ha nem oltozteted es fazik,azert is huz!!!!!!!! A fazas ellen ruha kell,nem firdulS parancsszo jutfalat meg oktato. Egy puloveredet add ra. Ujjat vagd le rovidre. Gumizd fel a boseget vagy vardd osszebb.


Ha 1-2 nap futas kimaradt,akkor is huz a km hiany miatt.


Egy 9 kg-os foxinak pl napi 1 ora folyamatos srint kell es 5-6 ora futkarozas. (Nem o a kutyam )

2019. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hosszú szőrű a kutya, intenzíven futtatni még nem lehet mert kölyök, apporttal napi 2 órát futkos +bunyó a többi kutyával. Miután lefárad már nincs gond, utána szépen jön és figyel, de mikor elkezdjük a sétát akkor még nagyon nehezen koordinálható.


Mielőtt megszólna bárki is, napi 5 órát van aktívan foglalkozva a kutyával, 9 óra munka mellett.

2019. nov. 3. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a bőr nyakörv nagyon kemény volt, én a jobb minőségű textil nyakörvet ajánlom hosszúszőrű kutyának, mi sixfeet-eset használtunk, abból is vastagabbat, az nem nyomta meg a szőrét, de sok márkának van már normális anyagból készült nyakörve.


Egyébként ha már szépen sétál szerintem a legjobb a retriver póráz, az ha nem húz a kutya, csak lazán lóg a nyakában, szinte mintha nem is lenne rajta. Sokan sétálni is azzal tanítják a kutyát, nem fullad folyamatosan, csak ha húz akkor tudsz egy erősebb impulzust adni neki, amit általában elég hamar megértenek, szerintem jobb, mint sima nyakörvben rángatni, de sok kutyaoviban, suliban drasztikusabb módszernek tartják, ezért nem nagyon használják.

2019. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!