Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek tapasztalat/vélemény...

Minnus kérdése:

Valakinek tapasztalat/vélemény a BELTRAMI BIANCO Bolognese Kennellel kapcsolatban? Fontos.!

Figyelt kérdés
Leginkább a tapasztalatok érdekelnének -jók és rosszak egyaránt!!-, de jöhet minden más is, amit gondoltok... köszi.
2010. júl. 17. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem a honlapjukat, a látottak alapján nem vennék tőlük kutyát.

Amennyiben kölyköt szeretnél venni, nézz körül alaposan és először is döntsd el, mi célból akarsz kutyát (kiállítás, tenyésztés, hobby). A kis testű kutyák általában hosszabb életűek, tehát a választásod akár 10-15 évig is örömet kell okozzon neked.

Nézd meg az olcsokutya.hu-t.

2010. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Esetleg elárulod még nekem, h miért nem vásárolnál tőlük kiskutyát?
2010. júl. 18. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A honlap áttekintése nekem nem adott elég infót. Számomra nem derül ki semmi, pl. nekem alapvető, hogy feltüntetem a honlapomon a kutyáimat névvel, szűrési és kiállítási eredményekkel, nála ez nincs meg, tehát nem derül ki a kutyáiról semmi. Mikorra várható alom? Milyen párosításból? A szülők egészségügyi szűrései?


Márpedig, ha pl. kiállítani vagy tenyészteni is szeretnél akkor fontos tudnod a lehető legtöbb adatot a kutyusról.


Egy tanácsot adok, aztán eldöntöd, hogy meg fogod-e fogadni vagy sem. Az olcsó mindig drágább!!!

Nem azért kerül egy jó tenyésztőnél sokba (de ez relatív) egy kölyök, mert ő ebből meg akar gazdagodni. Ő befektet egy csomó pénzt a szülőkbe, orvosi vizsgálatok, kiállítások, stb... Ezért egy valamire való tenyésztő garanciát ad pl. Te tenyésztési szándékkal vásárolsz egy kölyköt akkor arra is garanciát kell vállaljon, hogy nem lesz tenyésztésből kizáró hiba a kutyán. De ez nagyon összetett dolog, sok minden van amire adhat garanciát, nem taglalnám mindet.

Dönts jól!!

2010. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a kennelt, viszont van bolognesem, 14 hónapos. Igaz nem egy igazi mestertenyésztőtől van, még az is lehet, hogy szaporító volt, mert a körülmények, húhh.....inkább nem is mondom tovább. Amikor megvettük, írtam ki kérdést, és vita volt, hogy tenyésztő vagy szaporító, jól rám ijesztettek. De szerencsére nem lett semmi gond, teljesen egészséges, jó idegrendszer jellemzi, olyan, amelyennek kell lennie. Mindenképpen ajánlom, ha nem is onnan, ahonnan venni szeretnéd most, de tenyésztőtől vásárolj, érdemes várni, mert a bolognese divatfajta, és minden fajta esetében helytálló, hogy egészséges, jó idegrendszerű, fajtajellegnek megfelelő kutyát tenyésztőnél kapsz, szaporítóknál nagyon sok az ideggyenge, beteg kutya....Nekem óriási szerencsém volt, ha most kutyát vásárolnánk, nem onnan vennénk, hanem valamelyik mestertenyésztőtől. Én a Predatino kennelt ajánlanám még figyelmedbe!

Sok szerencsét kívánok a kutyavásárláshoz és a felneveléséhez! :)

2010. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!