Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes bolognese kiskutyám...

10 hetes bolognese kiskutyám van, eddig a hasán nem volt semmi, most vettem észre hogy egyre több sötét (szürke) szinű foltok vannak a hasa bőrén. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

pigmentáció valószínűleg.

az is előfordulhat ,hogy ahol ilyen a bőre ott sötétebb szőr fog nőni.


amúgy a bolognese csak hófehér lehetne,semmi bézs folt,színes pláne nem,szóval ez nem túl szerencsés.


gondolom nem tenyésztőtől vetted.


ha színes lesz a szőre akkor a kiállítást,tenyésztést vele el kell felejteni ,már ha egyáltalán tervezted.

2010. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,én is pigmentációra gondoltam.De a szőre az hófehér,hanem a hasa bőrén vannak ezek a szürke foltok de a szőr ott is fehér.
2010. júl. 17. 22:21
 3/11 anonim ***** válasza:

mivel még pici ezért lehet,hogy ahogy nőni fog a szőre ott be fog sötétedni.


drukkolj azért hogy ne.


a kutya szüleit láttad?

2010. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem láttam a szüleit,de tipikus bolognese jegyeket mutat.
2010. júl. 17. 22:31
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt van róla egy kép 7 hetesen.


[link]



Nekem fajtatisztának tűnik.

2010. júl. 17. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:
NAGYON HELYES! :D Tisztára mint egy plüsskutyus! Imááááááádom! :D
2010. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen :D És szerinted is fajtisztának látszik?
2010. júl. 17. 22:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd mivel nem láttad a szülőket ezért lehet havanese-bolognese keverék is.

Nem tudom,hogy te nem akartad megnézni a szülőket,vagy ahonnan elhoztátok ott nem akarták megmutatni,hány felnőtt kutya volt ott ahonnan hoztátokcsak bolognosek,vagy havanese is esetleg.

Ezt jó lenne tudni.


Így képről inkább bolognese,de még havanese-boló keverék is lehet.


Tök mind1,mivel gondolom nem tenyésztésre ,kiállításra vetted tenyésztőtől,ezért szinte mind1,hogy milyen színe lesz.

Ha pedig kiállításra vetted,illtve tenyészteni szeretnél vele,akkor kérdezd a tenyésztőt,és ha színes lesz,akkor mivel gondolom írtatok szerződést,adott garanciát,ezért kaphtasz kártérítést.


Ha hobbi szaporítótól vetted,törzskönyv minden nélkül,akkor pedig nem reklamálhatsz.



Egyébkénr aranyos nagyon,nekem havanesem van,3 éves ivartalanított kislány.

2010. júl. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ahonnan vettem ott westieket,yorkikat és bolognese kutyákat tenyésztenek.Nem kötöttünk szerződést,hobby tenyésztőtől vettem.


Nem akarom tenyészteni meg kiállitásra sem vinni.

Majd jön az állatorvos és megkérdezem tőle is hogy mi lehet ez a hasán.

Én is imádom,olyan mint egy kis plüssjáték :D

2010. júl. 17. 23:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor szaporítótól van:(


Az enyém is,ezért is lett ivartalanítva.


Valószínű fajtatiszta,csak a szólei lehet,hogy nem megfelően pigmentáltak,nem típusosak stb esetleg egyik szülője nem teljesen bolognese.


De valószínűbb,hogy mivel az ilyen szaporítük nem járnak kiállításra, a kutyák nincsnek szűrve,nem jó helyről vannak,illtve a szporító egy adott pározatatásnál nem azt nézi,hogy a fajta előnyére váljanak majd a kölykök,hanem csak összetesz két azonos fajtájú ,ezért nem ritka az ilyen helyről vett kutyáknál,hogy nem megfelelő színűek stb.

Mivel a szülőknél sem szempont,hogy a bolognesere jellemző szőrtípúsuk legyen,és hogy hófehérek legyenek.


Sajnos az én kutyám pl. diszpláziás,nincs fájdalma,de a mellső két lába könyöktől kb kifelé áll,tehát csámpás,X lábai vannak.Ez hiba,csak ugye a szporító nem szűret betegségre ..sajnos...

2010. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!