Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szomorú vagyok . Mit...

Nagyon szomorú vagyok . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves 3 hónapos amstaff mix kutyusom . Előtte már volt egy kutyám ő is menhelyes volt . Nem voltam tisztába azzal hogy a friskies és darling meg társai tápok milyen rossz minőségűek . Az előző kutyám azt ette egész életében és házi kosztot . Nem volt semmi baja . Tájékozatlan voltam es buta és úgy érzem hogy nem.kapta meg azt a minőségű életet amit kelett volna kapnia hogy ezekkel a szemetekkel etettem . De a mostani kutyámnál próbálok oda figyelni erre a dologra de egyszerűen nem megy.


Kiderült ,hogy érzékeny a gyomra a csirkére amint csirkét kap sárgásat székel tőle ami spriccel a fenekéből . . Próbáltam nagyon sok féle tápot amit állateledel boltban lehet kapni de egyik sem vált be . Aztán jött a brit care hypoallergén tápja Lamb and rice . Attól a táptól semmi baja.nem.volt jó volt a széklete de a kutya fogyott és nem akart belőle többet enni mint a napi adagja ha kint hagytam előtte ,ha.nem .. már úgy erzem begolyózok mert a legjobbat szeretném neki de egyszerűen nem találok olyan tápot ami jó lenne neki és ha nem is hízna (bár mondjuk pár kiló még rá férne ) de legalább ne fogyjon tőle , már az tök jó lenne .


Ahogy meguntam azt hogy folyamatosan táp problémáink vannak (7 hónapos korában )


Lementem a boltba és vettem neki pulyka nyakat ,azt a vastag jó húsosat . Azt nagyon szerette nőtt is tőle ,de nyílván mert növésben van . Mindenkitől csak a savazást kaptam hogy az nem.egészséges meg stb ...lelkiismeretfurdalasom lett és a múlt héten . Be mentem az alpha zoo nevezetű boltba és meg kérdeztem az eladót ,hogy mit ajánlana . A carni love kacsa fácán tápot ajánlotta nekem.elmondta milyen jó és hogy hozzám hasonló stafis gazdik is előszeretettel viszik és a kutya is nő tőle mert sok.benne a fehérje meg a zsír mint a legtöbb tápban .


Boldogan hoztam haza hogy végre a kutyám a pénzemhez mérten a leg jobbat eheti és az esti séta játék után oda adtam.neki az első adagját .


Meg sem.ette a kiszabott mennyiséget aznap este .reggeli sétálnál még semmi .

Furcsálltam, hogy nem kakilt de nyugtattam.magam hogy biztos a jó minőségű táptól van és nagyon sokat felhasznál belőle és kaki majd csak a 12 órás sétánál lesz . Hozzáteszem.eddig.reggel délbe este is kakilt amint le mentünk .


Eljött a dél . De párom lement a boltba séta előtt és kire haza ért szegény kutyám szana szét f.sta az egész lakást . Ahogy le mentek.lent is ment a hasa nagyon és az esti sétáknál is nagyon sokat kakilt.


Ez ment két napig de úgy voltam vele biztos a táptól van hogy új neki .


Aztán a második nap után utána néztem ennek a tápnak és sokat olvastam itt gyk-n is hogy a sok.fehérjétől lehet a hasmenés .


Itt jöttök a képbe ti akiknek biztosan több tapasztala van mint nekem . Mi lenne a legjobb táp a kis szarosnak ?Mert már nem tudom.mit adhatnék neki ami teljes mértékben ki elégíti az igényeit és jól is néz ki tőle .


Tisztában vagyok azzal hogy az én hibám az egész es egy tájékozatlan barom vagyok ....de most nagyon jól jönne pár jó tanács és tapasztalat .

A maximum amit ki tudok.fizetni az pontosan 20 ezer ft .


Remélem tudtok nekem.segíteni . Köszönöm szépen !!! :)



2019. nov. 6. 20:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

Nos, írtál már ki kérdést erről, csak nem ennyire részletesen. Ott megkérdeztem, az új, szuper tápot azonnal adtad-e, vagy , ahogy kell, fokozatosan vezetted be?

Minden tápváltásnál , ha egyik napról a másikra kapja a kutya, hasmenés az általános reagálás.

A kacsanyak simán okozhatott szorulást, ha csak azt kapta. Utána adtál neki vadi újféle tápot, hát sanszos volt a fosás.

2019. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nektek is ment a zöld kéz :D
2019. nov. 6. 22:17
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem írtam még ki kérdést ide hozzátok .

Csak most találkoztam ezzel az oldallal mert egy google keresés hozott ide :)


De köszi a választ neked is

2019. nov. 6. 22:19
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségügyileg amúgy rendben van, akkor én visszatérnék az utolsó olyan táphoz, aminél nem volt hasmenése. Ha pár hétig stabil a széklete, akkor el lehet kezdeni fokozatosan keverni az új tápot és nézni, hogy mi történik. Ha hasmenés, akkor vissza az egész, néhány nap szünet, majd másik táppal keverve ugyanez. Előbb-utóbb biztosan meg fogod találni a jót, de ha sokadik próba is meghiúsul, akkor ott valami biztosan nem okés, vissza kéne menni az orvoshoz egy teljes kivizsgálásra.
2019. nov. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az en staffim hekkfilet (en filezem) es zoldseget kap (paprika vagy cukkini vagy uborka sarabolva haolajjal,marha husos csont . Mindent nyersen!! Belflora renbentartasahoz juhturot ,kekpeneszes sajtot,kefirt,gxumolcsot kap 1 evokanal mennyisegben osszesen egy nap.

Brokkolit meg sargarepat szoktam csak fozni: heti egyszer csinalok neki csontlevest. Az is belflora tamogato.


A belfloram nekem is a liszttol ment tonkre. Attol enekem is megy a hasam. Az elozo kutyam a csirketol f.sott az utolso eveben.


Soha ne eresd tappa a kutyad,mert nem valo neki.


A kutyaink(anyame is igy eszik) makk egeszsegesek,siman futnak orakat esoben vagy minusz 15 fokban megfazas nelkul. Szoruk tukorfenyes.

2019. nov. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!