Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hete van nálam egy kutya,...

Egy hete van nálam egy kutya, de nem lehet magára hagyni, mert nyüszög, az ajtóban vár és hihetetlen szomorú már ha csak 2 percre ismagára marad. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Menhelyi kutyus, így az a sejtésem, hogy attól fél, megint magára marad. De nem tartom jó dolognak, hogy ennyire lehetetlenül szomorú lesz, mikor egyedül kell lennie. Alapesetben nem szándékozom sokat/sokáig a lakásban hagyni, de azért mindig megeshetnek olyan szituációk, mikor a kuytust nem tudjuk magunkkal vinni oda, ahova megyünk. Ez a kérdés, ha a kutya már bízik bennem, megoldódik? vagy van valami amit tudok tenni azért, hogy neki se legyen rossz érzés, ha pár órára magára marad? Nem rongál, nem szerparációs szorongása van, egyszerűen nyüszít és órákig az ajtóban vár (kamerán keresztül meg tudtam nézni őt).

2019. jún. 12. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Meg fogja szokni, hogy visszajössz, egy hét az semmi.
2019. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd megszokja, egy hét alatt ne várj csodát.
2019. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után rájön, hogy mindig visszajössz, türelem.
2019. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem menhelyi kölyök is ezt csinálja az első időben, miután elkerül az alomból gazdihoz.
2019. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ehhez fokozatosan kell szoktatni. Ez nyilván nem 3 nap, hanem idő és munka.
2019. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor türelmesen várok:)
2019. jún. 14. 09:41
 7/7 anonim válasza:
Pár hét, és ellazul :) A miénk az első napokban kiugrált a kerítésen, mikor elindultam dolgozni (a párom volt vele itthon), alig lehetett elkapni. Mivel akkor még nem volt valami jó a kerítésünk, napközben bent tartottuk őket (a másik már 5 éve velünk van), ehhez csináltam pár "teszt otthonhagyást", elmentem pár utcányira (üvöltött mint az állat :(), elmentem 10 percre, fél órára...egy hétig táppénzen voltam vele :D de megszokta, rájött, hogy hazajövünk, teljesen jól elvannak napközben.
2019. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!