Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaólat miből érdemes csinálni?

Kutyaólat miből érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Készen nem kaptunk elég nagyot, a fát ledarálja pár nap alatt. Egy 30 és egy 20 kilós kutyának kell. Szigetelni is akarjuk. Nem csillagászati áron.

Tervek, ötletek, képek, minden jöhet.



2019. nov. 10. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem találtál kutyaólat átlagos méretű kutyáknak?
2019. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a fa lehet a legtartósabb, és ha azt tönkreteszi, akkor?? Gondolom nem fogsz neki téglaházat csinálni?

Amúgy nincs egy ól, széltől védve, ahova teszel le thermofekhelyet, vagy szalmát (jó sokat), pluszban hungarocellt alá?


[link]

2019. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még "gyerekkoromban" csináltam egy nagyon jót, rétegelt lemezből, derékszögű fém idomokkal volt összecsavarozva.

És úgy oldottam meg, hogy téliesíteni is lehetett, ez annyiból állt, hogy minden lapjából vágtam nagyobbat, pontosan kimérve, tehát gyakorlatilag becsomagoltam az egészet, és a 2 réteg között nikecell volt.

2019. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég lettünk készen a kutyaházzal. 20 kilós kutyának lett.

Az alja raklap, arra ment egy plusz réteg deszka, arra linóleum. Az oldalai szintén deszkákból vannak, arra ment belülről fólia, kutyaházban belülről az oldalak OSB lapok, a deszka meg az OSB közé pedig üveggyapot ment.

2019. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szigeteld körbe, előttem amiket írtak, azok jó szigetelők. Fontos, hogy közvetlenül ne a földön/betonon legyen a ház, hanem tegyél alá téglákat pl és azon álljon. Így a víz nem kezdi majd szétrohasztani a fát. A külső borítást impregnáló alapozóval kezeld le, majd 2 réteg festék (lazúr) ajánlott. Szép is lesz és tartós.


Tetőnek ajánlom a zsindelyt, egyszerű felhelyezni és garantáltan nem ázik át. Ha veszel zsindelyt és nem értesz hozzá, mondd, hogy mindent kérsz hozzá (takaró fólia, lemez, zsindelyszög, stb) és mekkora területet befedésére kell.


Ha zsindellyel feded a tetőt, döntsd el, milyen formájú legyen a tető: sátor, lapos balra dől, lapos jobbra dől, lapos hátra dől. A sátortetőnek van egy hátránya: a tető gerinc illesztése bonyolult is tud lenni, oda lemezt ajánlok, egyszerűbb, mint a zsindellyel szerencsétlenkedni. A többi tetőnél ilyen probléma nincs.


A bejárat elé hőfüggöny, átlátszó és praktikus. De lehet egy sima gumilap is, az a lényeg, hogy hidegben is rugalmas maradjon.


A legfontosabb: tervezd úgy a házat, hogy az egyik oldala levehető legyen, vagy a tető nyitható. Könnyebb bealmolni így, cserélni a matracot, szalmát, takarítani.


Azt is tartsátok szem előtt, hogy a ház az egyre nehezebb lesz... Mi elcsodálkoztunk milyen nehéz lett, mikor kész lett 😀 Szerencsére csak pár métert kellett vinni a végleges helyére, de óvatos becslésre olyan 100-110 kg lehet a súlya, amit nagy részben a tetőn lévő zsindely tesz ki.

2019. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Használt autó gumira rátennétek a házat? Raklap nincs, gumit viszont tudunk szerezni, és az is szigetel. Nem tudom, mennyire rugózna a kutya alatt. Egy nagy ól, vagy két kisebb jobb? Hol összebújva alszanak, hol a szuka besértődik, és akkor külön. (Öreg házasok, tipikus. 😂)

Zsindely helyett régi tetőcserép nem jó?

2019. nov. 23. 13:59
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Mi ilyet tervezünk csinálni 3 kutyának, csak a fagyasztóládából, mivel abba férnének be mindannyian. Szerintem ezt is nehezen szedik szét, főleg, hogyha a bejáratához teszel olyan fém elemet, mint a videóban. Nekünk egy 30 és két 15 kilós kutyának lesz.

2019. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk háza deszkából van.
2019. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!