Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor jellegű kutyával...

Berni pásztor jellegű kutyával mit érdemes sportolni, amiben eredményt is elérhet?

Figyelt kérdés

30 kg-os, ivartalan szuka, 16 hónapos, jelenleg engedelmességire készülünk, és már nagyon jól haladunk, kb a feladatok 90%-a megvan, már csak erősíteni kell, illetve az egészet egyben gyakorolni.


Néha ÖV-zünk, abban nagyon ügyes, biztos, erős fogása van, a zsákmányszerző ösztöne nagy, majd ugyd a védő ösztönét kellene edzeni, az is meg van benne, de az oktató mondta, hogy nem akarja leterhelni ezzel, mert még fiatal.

(Egyébként ha minden feltétel adott lesz hozzá, ebben szeretném őt fejleszteni, de nem tudom vannak-e hobby kutyákra versenyek, illetve azok milyen feladatokból állnak)


Nagyon energikus ugrándozós, fáradhatatlan kutya.


Legelőször a dogdancing-re gondoltam, nem tudom, arról mi a véleményetek a mi szempontjaink alapján?


2019. okt. 23. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A dogdancinggel az a baj, hog nagyon megterheli az izületeket. De ha tényleg csak 30 kiló akkor odafigyelésel, porcvédő szedése mellett azt is lehet.
2019. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Obedience.
2019. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Obidance, vagy súlyhúzás esetleg?
2019. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kocsizáson már régóta gondolkoztam, hiszen ez a fajta egyik "védjegye", de magával a súlyhúzással nem szeretnék foglalkozni, nekem nem szimpatikus, inkább meghagyom a bulloknak :)
2019. okt. 23. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!