Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a napirendünk a...

Jó lesz így a napirendünk a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Bent lakik, 12 éves, menhelyi keverék, közepes méretű, kislány.

Napi 3x1 óra séta(tehát 7 óránként viszem ki), melyből: minden séta első 20 perce láb melletti fegyelmezett séta, azután 40 perc póráz nélkül vagy flexin bóklászós, csatangolós mászkálás.

Heti 1x kirándulunk, ami nagyjából 4-6 óra hossz, de sokat megállunk, amikor úgy látszik.

De amúgy jól bírja, aktív kutyus.


2019. nov. 15. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
ez így nem jó ez TÖKÉLETES
2019. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Tökéletes, viszont arra figyelj hogy a fegyelmezett séta ne feltétlen legyen intenzív séta. Ez alatt azt értem, hogy ha persze korához képest bírja a tempót akkor rendben van, viszont ha nem akar menni vagy lassan megy csak,akkor ne cibáld össze-vissza mondván hogy most a fegyelmezett séta ideje van. Az én kutyám 10 éves, de ha akarnék se tudnék vele egyhuzamban 1 kilométert láb mellett megtenni, mert már sokszor megáll, nézelődik, esetleg leül. Nyilván nem bírja úgy mint mikor fiatal volt.
2019. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ő bírja, néha szoktuk csak gyakorolni, de mostanában kezd elkanászodni, ezért rendszeresíteném.

Nem rohanunk, pont ez a lényeg, hogy ő még ha menne is gyorsabban, akkor is tartania kell az én tempómat, ez inkább az elme és a közöttünk lévő összhang erősítése.

Köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 15. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:
1 óra séta bőven elég
2019. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!