Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom elérni, hogy a...

Hogy tudom elérni, hogy a kölyök szuka kutyám ne legyen domináns a 10éves szuka kutyámmal?

Figyelt kérdés
ma hoztam haza a menhelyről egy kölyök szukát a már meglévő idősödő szuka kutyám mellé és a kicsi mindig morog az öregre, nagyon próbálkozik. Viszont látom az öregen, hogy kellemetlenül érzi magát az aktuális helyzetben, jelen esetben egész nap. Rossz nézni, nem tudom mit tehetnék ellene....Valakinek van valami tippe? előre is köszönöm!

2019. aug. 12. 19:37
 1/7 A kérdező kommentje:
egyszer sajnos már össze is verekedtek már annak a látványától is, hogy kerestem nekik a jutalomfalatot, nem tudom mit tehetnék.
2019. aug. 12. 19:40
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Mielőtt menhelyről kihoznál egy kutyát össze szokás ismertetni a két állatot.Ez nem volt meg? Honnan hoztad ki azt az ebet?


Minden esetre már mindegy.Mint mindig a tiltó szót el kell kezdeni tanítani.Akárhányszor azt mondod,hogy "nem","fúj","hagyd" vagy amit te tanítani fogsz neki zavard el a kutyát a másiktól.


Ha nem morog és úgy közelít dícsérd meg.Az öreg ebet mindenképpen dícsérd is mindig ameddig nem reagál a kicsi morgására.Mert most még lehet,hogy kicsi és nem reagálja le,de ha nagyobb lesz lehet,hogy ezért neki is megy..más,ha egy felnőtt és egy kölyök vicsorog,morog egy felnőtt kutyára. :D


Szocializálni könnyebb egy kutyát,ha rögtön van másikod akin "gyakorolhat".Később ugyan ezt majd el kell játszanod a futtatóban,séta közben már ha ki fogod vinni és nem kertes ház :D

2019. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Doros ***** válasza:
81%

Valahol ott kellene kezdeni, hogy Te vagy a falkavezér.

A kicsi még ne próbálkozzon, bár szegénynek a menhelyen ez volt nyilván a stratégiája.

2019. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, az a helyzet, hogy nem csak itthon, hanem séta közben is egy idő után morog,támad a többi kutyára, hiába van rászólva már akkor amikor látom, hogy “mire készül”.


az illatosról hoztam, ott kicsit másképp mennek a dolgok..

próbálgatja még a kicsi, hogy meddig mehet el, bízok abban hogy jól sülnek el a dolgok.

2019. aug. 12. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Illatos úton valószínűleg ez a stratégia működött neki. Egyrészt tilthatod, ha így viselkedik és jutalmazhatod, ha jó, másrészt jó lenne, ha minél többet lehetne jól szocializált kutyák társaságában. Ha javul a helyzet, kutyaoviba is elnézhetsz vele. Ha az idősödő kutyád van fizikailag fölényben, akkor egy bizonyos fokig hagynám, hogy helyre tegye a kicsit. Csúnyán néz ki, de a kutyák általában nem keménykednek a szükségesnél jobban a kölykökkel. Emellett próbálnám megerősíteni az öreget abban, hogy a rangsorban feljebb van a kicsinél: pl. minden neki jár előbb (simogatás, figyelem, séta, étel).
2019. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bízással nem sokat fogsz elérni.

Valószínűleg szocializálatlan kutyához jutottál.

Mondtak valamit , honnan került oda a kutya?

Jobban járnál, ha kutyaiskolába mennél a kiskutyával.

2019. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mindent megteszek, hogy az idősebb kutya legyen “fölényben”, ám ő meghunyászkodik a kicsinek, amit annyira nem értek.


a kutyaovit meg köszönöm, hirtelen nem is gondoltam rá :)

2019. aug. 12. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!