Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan akadtam ki az állatvéd...

Jogosan akadtam ki az állatvédőkre és az ex ideiglenes gazdin?

Figyelt kérdés

Előző vasárnap került hozzánk egy utcán talált, 4 éves kutya, akinek nem kicsit volt sanyarú élete, ahogy bántak vele. Ma megírtuk a szerződést, hivatalosan is miénk.


Hárman voltak, két állatvédő és az ideiglenes gazdi (1 hétig volt náluk) párkapcsolat női tagja.


Mondjuk nevezzük a kutyát Szilvának. Nekem nem tetszett Szilva neve, ezért átneveztük Szamócára. Szamóca nagyon örült nekik, a nők is nekik. Mondom felfelé menet és fent is, hogy átneveztük Szamócára. Mint akik meg se hallották. Végig Szilvának szólították. Az ex ideiglenes befogadó nő kérdezte a vége felé, valamikor (időnként) átjöhetne hozzánk, hogy megnézze Szilvát (aki már egy hete Szamóca). Vicsorogtam.


Amikor elmentek, Szamóca nyüszített, hiányolta őket. Az ideiglenes nő és a párja nem akarták megtartani, van 4 macskájuk, de a nőnek nagyon a szívéhez nőtt, sírt is. Ez nekem a "hol érdekel engem" kategória. Nem akarták megtartani, pedig megtehették volna, de nem, végül hozzánk került.


Direkt beletettem többször is a mondataimba a nevét, Szamóca, hogy jusson már el valamelyik agyáig, hogy más a neve, de neeem, ők nevetgélve Szilváztak, simizték.


Szerintem ez hatalmas bunkóság és felelőtlenség. Mi, a már utolsó gazdái az életében, átneveztük Szamócára, még így is szokja a nevét, nem kapja fel rá a fejét, de tudja, hogy neki szólunk (az igazi neve borzalmas volt). Még szokja az új életét (sok gazdája volt), erre a szilvázás mellett a nő kérdezi, jöhetne e. Ha a család barátja lenne vagy ilyesmi, de nem az, csak apám munkatársának az élettársa.


Szamóca, mint azt írtam, nyüszített az ajtónál és olyan kis összezavarodott volt, hogy akkor most mi a túró van.



2019. nov. 16. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem jogosan. Valószínűleg most látták utoljára. Nem is mondtam volna, hogy átneveztük. Minek ebből ekkora ügyet csinálni?? Most már a tiéd, úgy hívod, ahogy akarod. De nem kell ezt direkt mások arcába vágni, direkt megbántani. Főleg, hogy láttad, hogy szereti, nem egy szívtelen nő.

A kutya nem a neve miatt volt összezavarodva.

2019. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár baromi kiváncsi vagyok hogy mi volt a régi neve és mi a mostani. Nem vagyok besúgó meg semmi.
2019. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nincs szükség a látogatásra. Elég lesz a kutyának ismét új életet tanulni.

Ajánld fel neki, küldesz majd fotót, videót egy ideig a kutyáról, de később engedje el ezt a kutyát. A névszólításon pedig nem kell fennakadnod. Veled fog élni a kutya és gyorsan figyelni fog az új nevére.

2019. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért vagyok felháborodva, mert a kutyának így is mi vagyunk ebben az évben az 5. gazdái. Sok emberhez kellett hozzászoknia, most se biztos, hogy elhiszi, itt maradhat. Ahogy nézem, kb lemondott róla, hogy egyáltalán szeressék. Játék érzését se ismeri. Átneveztük, mi, a gazdái, amint hozzánk került, még aznap. Onnantól nem a régi neve az érvényes, és mivel nálunk lesz élete további részében, hívják úgy.

Hol írtam olyat, hogy bármit bárki arcába vágtam? Semmit nem mondtam nekik, csak sokszor mondtam a mondataimban az új nevét, hogy vegyék a lapot. Nem jött össze. A nő kérdésére csak vicsorogtam, de mivel a két állatvédő levegővétel nélkül beszéltek, nem kellett felelnem, nem vette észre, hogy nem tetszik az ötlet.

2019. nov. 16. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Úgy hívod a kutyád, ahogy akarod, ők meg a másik nevén ismerték, ezen ne akadj ki. Az én mentettemnek is más neve volt, az iditől is kapott nevet, ahova beszökött, aztán a fajtamentéstől is, nekik van egy szokásuk, hogy a mentetteiknek gyümölcsökről nevezik el, én meg kipróbáltam, mire kapja fel a fejét, és az maradt, a másik kettőt nem használjuk. Tenyésztők is elnevezik a kölyköket, de a gazdinak nem kell úgy hívnia.

Összejárni nem kell, mondd meg, hogy küldesz majd képeket, ennyi.

2019. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Hátő... hány éves vagy, 5?
2019. nov. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!