Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges tényleg, hogy nem...

Lehetséges tényleg, hogy nem kell egy szervezetnek éppen ideiglenes gazdi?

Figyelt kérdés

Jelentkeztünk Somogy megyében 1 állatvédő szervezethez, hogy szívesen befogadunk kutyust, és vállaljuk a vele járó dolgokat.

Találkoztunk is az egyik taggal, megbeszéltük hogy mit-hogy-merre-meddig, és hogy éppen van 4 kutya akiket majd panzióból kell kihozni, majd hívnak, hogy melyiket kapjuk meg.

Majd pár nap után írtak, hogy sajnos most nincs kutyus, akiket el kéne helyezni, majd írnak ha jön. Ez volt kb december végén.

Jelentkezzünk máshová is, vagy ne legyek ilyen türelmetlen?


2019. jan. 31. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondták, hogy van négy kutyus, akkor én inkább arra gondolok, hogy nem voltatok szimpatikusak, vagy nem találtak megfelelőnek valamiért.

Elég gerinctelen húzás, ha ezt nem közlik szemtől szemben.

2019. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért utálom az ilyen szervezeteket, mert szőrszálhasogatóak, önkényesen indok nélkül mondják meg, hogy ki alkalmas és ki nem... Holott Ők sem biztos, hogy azok, ezek teljesen önkéntes, általában kapcsolódó képesítéssel nem rendelkező emberek.


Sokkal jobb lenne, ha a szándékot vennék figyelembe és segítenének alkalmassá válni azoknak, akiket esetleg valamiért nem tartanak annak.

2019. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De számtalan oka is lehet amiért most pillanatnyilag nem adnak ki kutyát. Lehet lett gazdijuk, lehet lebetegedtek, vagy akármi, de nem kötik az orrodra.

Tény és való, hogy én sem értem a hozzáállást, mert én is hoztam már ki cicát örökbe, de nagyon nehezen kaptam meg. Egyébként önkéntes vagyok a helyi menhelyen, ismernek, de még így is egy hónapot kellett rá várnom, már azt hittem ellopom. Nem értem tényleg mi folyik itt, és az szomorít el, hogy a jóakarók kedvét is elveszik ezzel.

2019. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Előfordulhat, hogy ha népszerű szervezetről van szó, hogy több ideiglenes gazdijuk is van, akiket már régebb óta ismernek, és mivel csak 4 kutya volt most, azokat nekik adták, így pont nektek nem jutott.


Szerintem keressetek más egyesületeket is, ahol több kutyájuk van és kevesebb befogadtó, tehát ahol nagyobb a baj.

2019. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keressetek meg más szervezeteket is, itt Pesten folyton helyhiányra panaszkodnak. De természetesen olyan is lehet, hogy nem találtak megfelelőnek titeket valamiért, csak azt meg megmondhatnák.
2019. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!