Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zombi lett a kiskutyám? 7 hos...

Zombi lett a kiskutyám? 7 hos szuka.

Figyelt kérdés

Eddig vidám ugrálós, aktiv kutya volt. 4 napja lett ivartalanítva, ami tudom nem túl hosszú idő de a viselkedese aggasztó. Olvastam 100 helyen is hogy talán nehezebben fog mozogni többet pihen de a természete semmit nem változik.

Az én kutyám csak áll vagy ül órákig, mereven néz. Mindegy rajta van e a gallér vagy nincs.

Utána beindul és pl a szék körül körbe-körbe szalad lehajtott fejjel. Majd ujra áll akár 1 óráig is ugyanugy. Sebe rendben van, pisil, kakil, eszik, iszik de ennyi. 10x kell szólni hogy egyáltalán reagaljon valamit. Az eddigi dolgokat, pl. gyere ide, ül, marad stb el is felejtette. Borzasztó latvany ☹️ Remélem ez fog változni mert ez igy iszonyú. Valakinek tapasztalat?


2019. nov. 17. 15:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%

Ha vigasztal, a mi kutyánk is teljesen passzív lett az ivartalanítás utáni időkben, egy hétig szinte csak evett, ivott, feküdt és kellett pár hét, hogy nagyjából annyira aktív legyen, mint előtte. Ne csodálkozz, mégiscsak egy hasi műtét. Ha aggódsz, kérdezd meg a dokit, ő látott már pár kutyát, tudja, hogy kb. mi normális.

Az elég merész kijelentés, hogy az ivartalanítástól nem változik a kutya személyisége. Egy öreg kutyánál lehet, hogy már annyira rögzült a viselkedése, hogy a hormonoktól függetlenül is csinál valamit, de kipakolnak egy hormontermelő szervet, a hormonok pedig befolyásolják a viselkedést. A mi kutyánkat fiatal felnőttként pakolták ki és változott a viselkedése. Sajnos a rossz irányba (kevésbé magabiztos, ennek a kellemetlen hozadékaival). Viszont legalább a vemhesség, méhgyulladás stb. miatt nem kell aggódnunk. Hogy mivel járt(unk) jobban... felesleges ezen rugózni, mert soha nem tudjuk meg.

2019. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kap naponta fájdalomcsillapítót és antibiotikumot is. Beszéltem orvossal,azt mondta hogy ez a viselkedés még belefér, van kutya akit jobban megviseli,ne aggódjak. Ha a sebe rendben van és eszik, iszik, wc-zik nem kell bevinni hozzá, ez lelki eredetű. Stresszel...de semmiképpen nem marad így. Nem mondom hogy megnyugodtam :(

Tegnap este már kicsit játszott és úgy éreztem javul,viszont egész éjjel NEM ALUDT,csak állt. Aztán megindult és rohangált meg nyüszögött :(

Doki szerint idegesíti a seb és fáj neki.

Hát nem tudom...

Persze azt én is tudom,hogy kevés idő telt el de akkor se normális :(((

2019. nov. 18. 10:45
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg egy másik dokival, ha nem vagy nyugodt felőle, de azért ne várj pár nap után csodát egy hasi műtét után. Téged nem viselne meg egy altatásos hasi műtét? Nem zavarna a seb? Gondolom, még vissza kell menni kontrollra, varratszedés is lesz.
2019. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Volt hasi műtétem,ezért tudom hogy fizikailag visel meg, nem pszichésen. Beszéltem másik orvossal többen is javasolták ezt, fentebb írtam mit mondott. Nagyon remélem hogyha kiszedik a varratokat lenyugszik. Itt a gyakorin olvastam 2 régebbi sztorit ahol szintén ilyen élőhalott lett a kutya de ott már hónapok óta tart :((( Ma már dolgozom,de a kutya felügyelet alatt van a családban. Nagyon kíváncsi vagyok hogyan reagál ha megyek érte.

Köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 18. 11:18
 15/21 anonim ***** válasza:
Na hogy van a kutyus? Azért gondolj arra is, hogy amíg te tudtad hogy megműtöttek, és mi történt veled, ő ezt nem tudja. Ezért viselheti meg inkább pszichésen.
2019. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést,jobban van hála istennek :)

Tegnap már csak kicsit volt dinnye :D

A doki azt mondta ne adjam rá többet a gallért ha ennyire bestresszel tőle,de adjak rá sebet takaró ruhát. Sajnos az se vált be megőrült tőle,aztán rájöttem a ruhába beleakad a kiálló varrat és rángatja a sebét :(

Szóval bevallom most semmi nincs rajta és szerencsére alig piszkálja illetve Neugronormont kenek neki rá ami sokat segít :)

Nehéz időszakon vagyunk túl és még nincs teljesen vége. Remélem másnak segíteni fog ez a ki írás ha hasonló helyzetbe kerülne. Én se gondoltam hogy ez ennyire durva lehet.

2019. nov. 21. 09:28
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
De jó! Örülök. Látod, mondtuk, csak idő kérédse, és jobban lesz. Hidd el, ha kiszedik a varratokat, és már tudtok aktívkodni teljesen vissza fog változni. Ha nincs rajta se gallér se semmi, akkor nagyon nagyon figyeljétek, az enyémről amint levettem a gallért rögtön nyalta mint az őrült, szóval kapta is vissza. Nem szabad, hogy piszkálja. Ráadásul az enyémnek még a sebe is begyulladt, szóval varratszedésig naponta kellett vinni kontrollra.
2019. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves tőled,köszönöm :)

Figyeljük igen köszi a jó tanácsot,mindig van vele valaki ha pedig egy fél órára egyedül marad addig rátesszük a gallért inkább :)A sebe eddig szép remélem így is marad. Nagyon meg voltam ijedve mert több történetet is olvastam ahol hosszú távon is ilyen maradt a kutya.

2019. nov. 21. 13:52
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csináljátok akkor. Mikor lesz egyébként varratszedés? Ne aggódj, nem hiszem, hogy így marad. Én is nagyon aggódtam az enyémért, hogy mi lehet a baj, de megnyugtattak, hogy ez normális. Az állatorvos is mondta, hogy az altatónak is idő kell mire kiürül. Plusz ugye fájdalmai is vannak, az enyém is szedett antibiotikumot, fájdalomcsillapítót. Ráadásul ugye elképzelésük sincs, hogy mi történt velük, miért vannak ennyire rosszul, mi az a lószar a fejükön, miért kell állandóan állatorvoshoz menni stb.... ha belegondolsz, érthető hogy kicsit furcsán éli meg. De túllesztek rajta hamar, és el fogja felejteni.
2019. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ma megyünk varratszedésre remélem mindent okénak talál a doki is. A seb nem piros nem váladékozik,viszont tegnap meg ma hányt egy kicsit :( remélem ez ettől független dolog,az antibiotikum tegnap fogyott el.
2019. nov. 25. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!