Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pelustálcára szoktatás?

Pelustálcára szoktatás?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy kis yorkim, 8hónapos pelenkára van szoktatva, viszont van mikor mellé megy neki ezért vettem pelus tálcát. Viszont hiába teszem rá, hogy oda pisi kaki, a szobába a szőnyegre pisil helyette.

Helyhez szoktatotz spray-vel be van fújva, illetve direkt egy olyan pelust tettem bele amire előtte már egyszer rá pisilt a szagok végett. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?



#pelenka #pelustálca
2019. nov. 17. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A gond az, hogy a pelenkával megtanítottad rá, hogy bent is nyugodtan pisilhet. Innentől őt nem zavarja, hogy hova sikerül produkálnia, mert ő úgy tudja, hogy bárhol szabad. Ezért nem jó a pelenka.
2019. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

amit az első mond az nettó baromság. De mindegy. Nem ez most a kérdés.


Én azt gondolom, hogy csakúgy, mint sok kiskutya, ő sis kb úgy van vele, hogy jó less az oda a pelenka környékére. Nem tudja, nem érti, hogy oda kell, pontosan rá a pelenkára. Ezt neked fog kelleni aktívan megtanítani vele.


FIgyeled, résen vagy, ha kezdi a szőnygre, felkapni, vinni a tálca közepére. Ha már sikerül neki és kezdi a tálca közelében, de látod, hogy mellé fog menni, akkor is szépen odairányítani a kis popóját, ahova kell. Ha így sikerül, akkor nagy örömtánc, dícséret, boldogság. Meg fogja tanulni, hidd el.


Amúgy, olyan kérdésem lehet, hogy a 8 hónapos kutya miért nem szobatisztaságra van tanítva? Sőt, inkább miért nem szobatiszta már rég?

2019. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A kutya számára pont nincs különbség, hogy oelenka, szőnyeg, kanapé vagy egyéb kárpit, papír, stb dolog van-e lent. A kutya számára csak az a tiszta, hogy bentre ürítsen valamire, amit ugyebár te tanítottál meg neki.
2019. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egészen addig, amíg a sima pelenka alá nem tettem pelustálcát, addig kizárólag csak is oda végezte a dolgát, illetve lent az utcán.

Sőt igazából a pelenkát már nem is nagyon használta csak éjszaka, illetve napközbe egy pisire.

Örülnék, ha hozzá szokna ahhoz, hogy a tálcára menjen rá.

Amit meg írtam hogy néha mellé ment neki, az annyi, hogy az első két mancsa a pelenkán volt és a hátsó már a padlón, így lefolyott a pelenkáról.

2019. nov. 17. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne okosabb szobatisztaságra szoktatni? 8 hónaposan már érett bőven megérett rá.
2019. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

Igen is tudnak különbséget tenni szőnyeg és pelenka között. Nem tudom kitalálta ezt ki, de attól még, hogy neki nem sikerült, nem így van. Enyém 2 nap után csak és kizárólag a pelenkara vegezte dolgát. Akkor volt 13 hetes. Kisétált a pelushoz majd visszament aludni. Most már 7 hónapos és 95%-ban szobatiszta. Csivava. Ha szőnyegre ment, leszidtam érte. Ha pelusra vagy séta közben, akkor megdícsértem. Tudnak különbséget tenni, csak meg kell mutatni nekik melyik a helyes megoldás.


Hagyd a tálcát. Tedd olyan helyre ahol legalább 2 oldalról fal van pl sarok, így nekünk nem ment mellé. Vagy válassz nagyobb méretet. Lehet járkál közben és így hiába megy rá, végére lesétál róla. :D

2019. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg, miért nem tanítos szobatisztaságra? Eleve, miért nem az már?
2019. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy tartja a kutyáját, ahogy akarja. Lehet nem szeretné, hogy 10 órán keresztül tartogassa. Ha amúgy mellette leviszi sétálni napi 1-2x, akkor nincs ezzel semmi gond. Ő döntése. A kutyának nem árt ezzel.
2019. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért nem tanítom szobatisztaságra, mert szerintem az néha pelenkára végzi nem gond. Nagyrészét úgyis lent végzi. A nagy dolgát teljes mértékben csak lent. Szerintem kínzás lenne az hogy 8-9órán keresztül vissza kell tartania.

Egészen eddig teljesen csak pelenkát használt! Nem ment szőnyegre. 3hónaposan már teljesen tudta hova kell mennie.A tálcával kéne valamit kezdeni.

2019. nov. 18. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!