Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne féljen a kutyaháztól?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos kölyökkutyánk van. Amikor szereztünk neki kutyaházat, félni kezdett tőle, amit furcsának találtam, mert az előző kutyáinknál nem tapasztaltunk ilyesmit. Először a közelébe se akart menni, 1 héttel később volt bátorsága a közelében járkálni, még hozzá is ért, de bemenni nem akar. Az az érzésem, hogy bezártságtól való félelme lehet, mert a tulajdonos, akitől szereztünk a kutyát, egy faházba zárta a többi kölyökkel együtt. Itt követhette el a hibát, de nem hiszem, hogy rosszat akart nekik, csak nem akarta, hogy szanaszét kóboroljanak, eltűnjenek, ha nem figyel rájuk.


Ezért kérek tőletek némi tanácsot. Jutalomfalattal, játékkal próbáltunk szelíden hozzászoktatni, becsalogatni, de nem ment. Most azt találtunk ki, hogy a matracán fog feküdni 1 hétig, hogy beszívja a szagát és akkor talán bemászik a házba, ha berakjuk a matracot.

Tudom, nagy türelem kell hozzá.



2019. ápr. 9. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Majd előbb utóbb belemegy. Eleinte nekünk se akart. Vagy félévig. Aztán jött az esős idő, dörgött az ég, villámlott és úgy félt, hogy bebújt a házikójába. Meg télen is rájött, hogy jobb ott lennie, mert ott sokkal melegebb.

Nekünk nagyon nagy a háza vagy 3 nagyméretű kutya is elférne benne fekve egymás mellett.

Bella meg közép termetű. De ő szereti hogy nagy, mert kényelmesen elfekhet.

Lehet ez is a baj, amit írtál, hogy be voltak zárva lehet egy nagyobb házikóba nem félne.

De biztos vagyok benne, hogy befog menni hamarosan a tietekbe és szeretni fogja :)

2019. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szagmintás matrac nagyon jó ötlet, de ha beteszitek, akkor az maradjon is bent, ne az legyen, hogy nem megy be és kiveszitek neki újra. Különben lehet, hogy hetekig nem fog bemenni, de ezzel nem kell különösebben foglalkozni. Tegyétek a ház elé a tálját, rakjatok a házba 1-2 szagmintás holmit, pl. az említett matracot (de egy rongy is megteszi) és egy játékot. Éreztessétek vele, hogy az a ház az övé. Az is segít egyébként, ha a kutyaházat úgy helyezitek el, hogy belőle rá lehessen látni a bejárati ajtóra.
2019. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Szereztünk"? Véletlenül nem használt? Nekünk is volt, hogy az új kutya nem volt bemenni a régi házába, szerintem érezte a szagát. Az új házba rögtön bement.
2019. ápr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es:Nem jó a mérete a kutyaházadnak a kutyához!A kutya méretének megfelelő ház kell, másként télen rettentően fázni fog, ugyanis nem képes telefújni meleg levegővel és a testével "felmelegíteni". [link]

De olvass róla még több cikket is

2019. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 greeen ***** válasza:
Sajnos a használt kutyaháznak még kicsit idegen lehet számára a szaga, hisz másik eb lekhatott benne. De ezt előbb utóbb birtokba veszi és megszokja... nagyon valószínü, hogy nem jó helyen van a kutyaház...ha túl messzi van a házatok bejárati ajtajától, akkor az is lehet a gond. Próbáld minél közelebb helyezni hozzá. Még pici, és feszélyezheti a távolság...
2019. ápr. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyes voltam,szerintem nem fázik benne, mert burkolólapokból van, szigeteltük is neki. És az ajtaja meg nem túl nagy, hanem pont akkora mint ő. Így nem megy be annyira a hideg. És rengeteg fűszerpor melegíti.

Sajnos a párnákat, paplanokat szétszaggatta.:/

2019. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!