Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hany hetesen vittetek le...

Hany hetesen vittetek le nyugodt szivvel eloszor a kiskutyat?

Figyelt kérdés

Nem felve attol, hogy parvos lesz stb.


Setalni, kutyakkal jatszani



2019. nov. 21. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Amint megkapta az oltásait és azok hatnak (az orvos megmondja mennyi idővel az oltás után lesz védett)
2019. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hosszabb sétára és más kutyákhoz csak ha minden oltása megvan.
2019. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. a parvo veszélyét szeretnéd a minimálisra csökkenteni, akkor a parvo ismétlő oltása után 2 héttel.

Sokszor azt javasolják, hogy amíg a kölyöknek nincs meg az összes kis kori oltása (+2 hét), addig ne vigyék le az utcára. Van, aki még a veszettség ellenit is kivárja (itthon nincs ennek sok alapja). Viszont ha így teszel, a kutya 14-16 hetes koráig nem megy az utcára, nem ismerkedik az ingerekkel, más kutyákkal... szóval pont az erre legérzékenyebb időszakában van sok dologtól elszigetelve. Nincs jó válasz. Amíg nem kapta meg az oltásait, a helyedben kerülnék minden olyan helyet, ahol sok kutya fordul elő. Viszont jó lenne, ha tudna szocializálódni. Az egyik lehetőség, hogy találkozókat szervezel az ismerőseid oltott, egészséges kutyáival valami védettebb helyen (kert, lakás). Lehetőleg ne egyből egy egész falkát eresszetek rá a kölyökre, hanem egy-egy kutyát ;). Autóhoz, egyebekhez is lehet szoktatni, legfeljebb a kutyajárta helyeken ölben viszed. Ismerek olyat, aki úgy vitte a nagy kutyáját sétálni, hogy közben rá volt kötve a kicsi kölyök egy hordozóban és onnan bámészkodott kifele :).

A mi orvosunk azt javasolta, hogy 10 hetes korától már vigyük sétálni, de olyan helyre, ahol nem jár sok kutya.

2019. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi az oltások után vártunk még 1-2 hetet ha jól emlékszem és csak utána vittük le. Semmi probléma nem volt.
2019. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 8 hetes korától kivittem sétálni, csak figyeltem, hogy ne egyen fel semmit, es ha kutyával talalkoztunk, mindig mondtam a gazdának, hogy még nincs meg minden oltása.

Volt aki mondta, hogy semmi gond, hiszen az övék be van, meg volt aki felkapta a kutyáját es odébb állt.

De nem akartam, hogy 16 hetesen lásson először buszt meg ilyenek

2019. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már 8 hetesen 2-3 óránként levittem. Kerestem egy tisztább helyet és ott ácsorogtunk meg vártuk a csodát. Kb 3 hónaposan a járdán/úton sétáltam vele, mert az út közepére nem piszkítanak a kutyák.

Nem is kellett sok, hogy szoba tiszta legyen.

Az orvos mondta, hogy kivihetem, de kutyákhoz ne engedjem oda. Hú mennyi barom kutyással találkoztam akik kérdezés nélkül mindig rárongyoltak a kölyökre (mindig felkaptam a kutyám, hogy elkerüljem a találkozást aztán jól leb..sztam őket)

2019. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!