Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalat felnőttként...

Tapasztalat felnőttként örökbefogadott vagy vásárolt kutyával?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz megszoknia téged? Mennyire tanulta meg könnyen az új otthona szabályait? Volt baj a szobatisztasággal, egyéb alap dolgokkal, vagy erre korábban valaki rászoktatta? Ha korábban volt gazdija, látszott rajta, hogy hiányzik neki? Meddig? Mennyi idő után érezted úgy, hogy jól összeszoktatok?
2019. nov. 22. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez minden kutyánál más és más! Függ attól, hogy milyenek voltak az élete előzményei, illetve hogy milyen a jelleme. Általánosságban nagyon hálásak tudnak lenni a törődésért, és próbálnak megfelelni az új szabályoknak.
2019. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem személyes tapasztalatokat.....
2019. nov. 22. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem volt 2 felnőtten örökbe fogadott kutyám.

Az egyik egy angol cocker spániel kan, ivaros, vadászvizsgával rendelkező valószínűleg (legalábbis szinte mindent tudott, amit ott kellene tudni, vadász ismerős szerint). kb. 10 évesen került hozzám, 4 és fél évig volt meg. Egy kutyákat mentő magánszemélytől, hererákkal hoztam el, műteni kellett.

Hihetetlen kemény kutya volt, olyan akarattal, hogy néha legszívesebben kinyírtam volna :D nagyon okos volt, de nagyon, nagyon határozott elképzelése volt mindenről. Folyton lázadt, szembement velem, az utasításaimmal, a szabályokkal, mindennel. Nagyon nehéz volt vele, mindig azt a néma, "csakazértsem" ellenállást éreztem benne. Ettől függetlenül nagyon szerettem. Persze, kihívás volt, de nagyon okos és szórakoztató kutya. A kezem között halt meg, mikor négy és fél év után újabb daganat miatt el kellett altatni.

A másik egy elütve talált dobermann szuka, félholtan találtam, beköpték a legyek, csontműtétre szorult. Szintén kemény menet volt, de azért, mert valószínűleg harcoltatták korábban (sok harapott, tépett sebe is volt, már begyógyulva), ezért erősen támadott minden más kutyát. Ezt végül hosszas egyéni kiképzős foglalkozásokkal sikerült minimálisra csökkenteni, nem játszott más kutyákkal soha, de legalább kinyírni sem akarta már őket. Velem viszont tökéletes kapcsolatot sikerült kialakítani, a legjobb kutya volt, akit valaha is láttam, miután ezeket a meccseket kezdetben lejátszottuk, feltétel nélkül engedelmes és nagyon-nagyon szeretetteljes velem, mással pedig szinte teljesen közömbös. Semmi gondja nem volt a szabályok betartásával, sőt, szinte kereste a feladatot, hogy mit tehetne még a kedvemért.

Egyszóval, kutyától függ. Én azt javaslom, hogy olyan helyről hozz kutyát, ahol már egy ideje családban/gazdánál él, ismerik a karakterét, és akkor nem olyan lutri. Ez, hogy a "befogadott kutya hálás", ez egy közhely. Mindenféle kutya van, mindenféle előélettel, BÁRMIT kifoghatsz. Ha nem volt még kutyád, és nem tudod, mihez kezdj, baj is lehet belőle. Ne gondold azt, hogy valami rózsaszín habos álom lesz, ahol a hálás kiskutyus majd csillogó szemmel lesi a kívánságaidat "hálából", mert "megmentetted". Én a spánielre egy havi fizetést ráköltöttem az első héten. Mikor felépült, és már ki lehetett vinni sétálni, az első alkalommal, mikor (nem erősen, de) belerántottam a pórázba, visszaharapott...

Illetve, szerintem alap, hogy menjetek kutyaiskolába vele, még ha neveltél is már kutyát, mert nagyon sokat segít az összekovácsolódásban.

2019. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2x volt nálam ideiglenes két év körüli kutya, a másodikat végül megtartottam.

Az első az utcáról került hozzám, ivaros kan volt, de simán kijött a szuka és kan(bár ők jópár éve ivartalanok) kutyáimmal és a szobatisztasággal sem volt semmi probléma. Először megmozdulni sem volt hajlandó, csak feküd a földön ijedten, még a kezemet sem szagolta meg, teljesen sokkban volt. Kézben vittem be a dokihoz a rutin vizsgálatra... Pár óra, fél nap kellett neki, hogy csóválva fusson felém, ha meglát/hívom. Mikor egy hét után elmentem dolgozni szétszedte a kerítést és meglépett, de nagyon örült nekem, mikor megtaláltam :). Azt hittem először, hogy a kapun mászott át, de csak miután örökbefogadták vettem észre a lyukat amit a kerítésen csinált egy nagy bokor mögött. Az érdekes az volt, hogy még 3 hétig volt nálam, de ez alatt az idő alatt egyszer sem lépett meg. A szabályokat azonnal megtanulta, szerintem elég gyorsan összeszoktunk. Az új gazdik elmondása szerint is egy szuper családi kutya, fél év után az összes csínytevése kimerült abban, hogy lelopott egy szendvicset az asztalról.

A megtartott kutyával már több probléma volt, a lakásba bepisilt 2-3x, ekkor rá lett szólva és azóta semmi :). Fél nap után már ment neki mindenkinek, aki csak a közelembe jött(ez azóta már kezelve lett természetesen) és leste minden mozdulatomat. Szerintem elég gyorsan összeszoktunk, ő egy percig sem szomorkodott, hogy elhoztam a meniről, én meg tudtam, hogy mit vállalok és már pár hete nagyon készültem rá. A kutyáimmal ő is kijött, bár nála már volt 1-1 összemorgás, de ez is el lett rendezve.


Általánosságban: Egy felnőtt kutyát szerintem pár nap alatt meg lehet tanítani a szobatisztaságra, mert ők egy kölyökkel ellentétben fizikálisan is jobban vissza tudják tartani a produktumot, meg talán "érettebbek" hozzá. Rengeteg csodálatos, problémamentes felnőtt kutya van a menhelyeken, ha nincs semmi komolyabb célod a kutyával, szerintem érdemes köztük is szétnézni. :)

2019. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!:)

Van már egy csodás, másfél éves kiszemeltem, egy ismerősünk akarja ránk hagyni kisbaba miatt, mióta megtudta, hogy kutyus után nézelődünk. Állítólag jól szocializált, kedves kis állat, de kertben volt tartva, így nem tudom, mennyire lesz neki nehéz falat a lakás szabályaihoz igazodni. A szőnyeget mindenesetre feltekerem, biztos, ami biztos.

2019. nov. 22. 11:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Menhelyről kihozott kutya, lassan 10éve nálunk van.

Az első perctől kezdve szobatiszta, jol nevelt, okos nagy kutya.


Nem is értem miért adtak be, hiszen nagyon sokat foglalkozhatták vele.

2019. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Másfél évesre tippelték a kutyámat, amikor hozzám került fajtamentéstől, voltak kezdeti nehézségek, de nagyon jól összecsiszolódtunk, szobatisztasággal csak akkor volt/van gond, ha betegség miatt nem tudja tartani, egyébként már kezdetben is szobatiszta volt. Nagyon parázós volt az idegenekkel, idegen kutyákkal kezdetben, rengeteget javult ezen a téren. Nem tudom, hogy volt-e gazdája, de a viselkedése arra enged következtetni, hogy kidobták, azt viszont nem tudni, hogy mikor, még kölyökként vagy már vemhesen, szépen tud tömegközlekedésen utazni, az autó viszont mumus.

Neked annyival egyszerűbb lehet a dolgod, hogy gazditól kerülne hozzád a kutya, szóval például nem rossz körülmények közül mentenéd, nem láncról, nem utcáról, nem kidobott kutyát, nem verték... stb, ilyen emlékeket nem kell kigyomlálnod belőle majd, könnyebb lesz a bizalmát elnyerni, és akár az előző gazdáival is találkozhat majd.

2019. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

z enyem 7 honaposan vasarolt felig betanitott amstaff jegyzert tenyesztotol. 1 het alatt lett szobatiszta. Ez egy csoda szamomra.

Rogton a szivebe zart. Annyi szeretetet nem kypott a masik 40 amstaffjuk mellett,mint ,amit en adok neki es annyi egyutt futast sem. (Mar elmult 1,5 eves) Azonnal osszeszoktunk. Egyszeruen o a tokeletes kutya. (Elotte egy foxIm volt az utcarol: kotelidegek is keves volt. Kotekedos volt mas kutyakkal ,vedekedes kezdemenyezo rosszfiu volt. Azert imadtam. Heti 5 futas vele volt a minimum.)


Anyam kutyaja sintedtol van. Egy pitbull. Azonnal szobatiszta. 2-szer mondom el idegen nyelven a parancsot es mar tudja. Azonnal imadtak egymast ok is es engem is imad. Meg a kutyamat is. Kierult,h a kapd el pRancsszo azt jelenti old meg. :D Egy tunder. O jobban betartja az otthoni szabalyokat,mint a szuletesetol fogva lepten nyomon a mai napig agyondicsert torzskonyves kutyam. Az egyik elott em levo vasarlojanak eltorte a terdeit, a masiknak szetragta a fem luxus sportszereit. Az elottem levo gazdig nem birtak ki a kikepzest es visszavittek a tenyesztohoz :D Nekem nemreg az orrom torte el egy hirtelen fejrazasaval. :D Azota tudom,mukor nincs puszi :D Az elso pillanattol tudtam,h ra vartam regota. :)


Fogalmazzd meg,h mit es mennyit mennyiszer egy heten tudsz vele sportolni,tanitani,mennyit koltesz ra,

En hosszu elvaraslistat kuldtem korbe a tenyesztoknek. Pontosan olyat kaptam,amilyet akartam szemelyisegre is. Egy jo sinteres is megmondja,ha konkret elkepzelesed van,h passzol-e a kinezett kutya!

2019. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Az utcakutya nem tud olyan kozelengedni magahoz,mint a nalad felnott,viszont sokka eletrevalobb es talalekonyabb
2019. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talált kutyám van. Idős 10 év feletti. Nem tudok semmit az előéletéről. Már volt egy kutyám, amikor magamhoz vettem. A helyet nagyon hamar megszokta, sohasem akart szökni. Most kinti-benti kutya, a szobatisztasággal sem volt probléma. Azt vettem észre, hogy nagyon sok dologban utánozza a másik kutyát, így gyakorlatilag egyáltalán nem kellett tanítanom a szabályokra. Kb. másfél éve van nálam, de majdnem egy teljes évnek el kellett telnie, mire úgy láttam, hogy teljesen felengedett és önfeledt kutya lett belőle.
2019. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!