Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszokná-e másfél éves...

Megszokná-e másfél éves kutyám az új macskát a háznál?

Figyelt kérdés
Másfél éves kutyám van, aki eddig csak minket tűrt meg maga körül. Vajon megszokná-e az új kiscicát a háznál? Hallottam, hogy megfelelőbb ha együtt nőnek fel.
2010. júl. 18. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az en kutyam is kb ennyi idos volt, amikor macskat hoztunk a hazhoz. Az elejen parszor odakapott fele meg morgott, de aztan megszokta, mostmar egyutt alszanak neha. Azota lett meg egy macska meg egy kutya es mindegyikkel jol kijon. Csak hatarozottan ki kell allni az ujakert, es ha a kutyad benned latja a falkavezert, nem fog ratamadni a te partfogoltjaidra.
2010. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
négy kutyám közül mind1ik megszokta.
2010. júl. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én tavaly elhoztam menhelyről egy kutyus, már 3 éves (sohasem bírta a macskákat, így nehéz dolgom volt). nem sokkal utána hoztam egy kiscicát is, de ő még nagyon pici volt, a kutyán akart cicizni, mert a kutyus lány. letettem a földre a macskát, és a kezemmel védtem, ha valami történne. eleinte a kuytus sehova sem engedte, mindig elé állt, és morgott, ekkor felvettem a cicát, vagy mondtam, hogy "miénk a cica, nem bántjuk!" és sajnos aznap délután el kellett mennem, így együtt maradtak a panelházba. biztonság kedvéért a macskát a konyhába zárta, a kuytus meg maradt az előszobában/szobában. hazajöttem, nem volt semmi baj. aztán már éjszakára is együtt maradtak, és már egész jól kijönnek :D persze a kutya néha kergeti a cicát, de ez csak játék, ugyanis semmi komoly baja nem lesz :D korábban persze csipkedte a cicát, pl. mikor felvettem, elkapta a farkát, vagy a szőrét, és vissza akarta húzni a földre, persze csak féltékenységből :D
2010. júl. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon "vad" (szocializálatlan), akkor nehezen fog menni az összeszoktatás, és egy jó ideig nagyon oda kell rájuk figyelni. Meg kell tanítani a kutyát, hogy a macskát nem bántjuk. Idő és türelem kérdése az egész.
2010. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!