Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél hetes kutyából meglehet...

Másfél hetes kutyából meglehet állapítani, hogy milyen fajta esetleg mekkora lesz?

Figyelt kérdés
Van egy másfél hetes kiskutya amint az utcán találtunk szeme még nem nyílt ki de kb 1-1,5 hetes és 530 gramm meglehet mondani hogy körülbelül milyen fajta és mekkora lesz vagy még túl korai ? (Azt tudom hogy 4 hetes kutyáról meglehet már de ekkora kutyával még nemvolt dolgom )
2011. okt. 24. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én westie kutyám 8 hetesen volt 1,2 kg szóval egy westienél biztosan nagyobb lesz, mert 8 hetes koráig még triplázza a súlyát. (Ha nem még többet szed fel.) Egy kuvasz tenyésztőtől tudom, hogy az egészséges kuvasz kölyök annyi kiló ahány hetes. Tehát egy kuvasznál valószínűleg kisebb lesz. Szerintem olyan közepes méretű vagy nagytestű kutya lesz.
2011. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:
Nem igazán. Annyira kevés eltérés van még ilyenkor köztük, hogy azt is nehéz megsaccolni, mekkora lesz.
2011. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Még néhány nap eltérés is sokat számít. A magyar agár kölykök 500 gramm körül születtek, a whippet kölykön 450 gramm átlagsúllyal. Az egyik 40 kiló lesz nagykorára a másik meg 10. Egy hetes korukra majdnem mindegyik a duplája lett. Egy utcán talált kutyakölyök biztosan nem fejlődik olyan ütemben, mint egy jól táplált kutyus.
2011. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, újabb adatot találtam:

"A golden retriever születési súlya körülbelül 400-450 gramm között van, és már életének első 8-10 napja alatt megduplázza ezt. "

Ha tényleg 1,5 hetes, akkor inkább közepes lesz a mérete.

2011. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is a közepesre tippeltem. Vödörben voltak 6an és volt köztük fehér és barna meg fekete de nem tiszta fekete hanem mintha tigris csíkjai lennének ő is mintha kicsit tigris csíkos lenne ha a többi kutya és az ő szinéből indulok ki akkor talán valami amstaff boxer testmérete lesz.
2011. okt. 24. 14:37
 6/12 Akiteki ***** válasza:

Szegénykék!

Tudtál valami pótmamit keríteni nekik? az lenne most a legjobb.

2011. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére mindenki segített és elvitték az összeset percek alatt mi csak egyet tudtunk elhozni és van egy szintén kidobott szuka kutyám aki egyből kezelésbe vette.
2011. okt. 24. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem túl kicsi hozzá még,ha nagyobb lesz megtudod.
2011. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ők nem a Szegedi Vadasparknál talált kiskutyák?

A Híradóban voltak benne.

2011. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De pont azok csak 6 an voltak és mi hoztunk haza egyet mielőtt még elvitték volna őket.
2011. okt. 26. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!