Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a tulajt,...

Hogy győzzem meg a tulajt, hogy kutyát tarthassak az albérletben?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyám (fiú). Egyszer meglátott az utcán, pedig nem csináltam semmit, s azóta nem tudom levakarni magamról. Hazavittem, s megtanítottam mindenfélére. Jólnevelt kutya volt, csak más fiú kutyákkal volt baja.

Sajnos költöznöm kellett s a kutya anyámhoz került aki egy évig láncon tartotta. Egy nap elszabadult s megevett néhány tyúkot, ezért el kellett hozzam. Egy ismerősnél van jelenleg akikben nem nagyon bízok, mert nem felelősségteljes emberek.


Az albérletbe állat nélkül költöztünk be a párommal, és ki volt kötve, hogy ez maradjon is így. A kérdés az, hogy meg tudom-e győzni valahogy a tulajt? Ivartalanítom a kutyát ha arról van szó, a szőr miatt se kell aggódni, fésülni fogom rendszeresen, a körme le lesz vágva, és amúgy sem rágott soha életében bútrokat. Kérjek próbaidőt a kutyának? Bármilyen tanács jól jönne...



2019. nov. 24. 06:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Ajàld fel, hogy ezentùl többet fizetsz neki a vàrhatò plusz lakàsamortizàciò miatt. Az ilyen nem lesz szőr gyerekes baromsàgokat meg hagyuk màr, aminek van szőre abbòl hullani is fogsz. A te hajad is hullik mindenhova, hiàba fèsülöd.
2019. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tulaj azt akarja, hogy így maradjon, akkor vagy keresel másik albérletet, vagy a kutya ott lesz az ismerősödnél.Én az főbérlő helyében, ha nem lettél volna őszinte, biztos nem engedném a kutyát. Mert gondolom, nem tud a kutyádról! Ha meg tud, és nem engedi, akkor menjetek máshova esetleg!

Meg hiába ivartalanítod, ha nem neveled meg!

2019. nov. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Őszinte voltam, mióta ott élünk nem volt állat a lakásban, és ha nem tudom meggyőzni nem is lesz. És igen, tudom, hogy így is hullhat a szőre de takarítunk a lakásban, mi sem szeretnénk rendetlenségben élni, pláne nem megkockáztatni, hogy kitegyenek.
2019. nov. 24. 06:51
 4/15 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem simán vidd be a kutyát.

Aztán majd utólag hallgatsz azokra, akik itt jó dolgokat írtak.

2019. nov. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Senki nem írt itt jó dolgot :D még csak nem is válaszoltak a kérdésre. Haszontalan volt minden válasz eddig, de azért köszi
2019. nov. 24. 07:47
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Haszontalan minden válasz? Szerintünk meg a kérdésed volt haszontalan!
2019. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy haszontalan minden válasz? Szövegkönyvet szeretnél? :)


Ahogy korábban is elhangzott, sanszos, hogy két megoldás van: vagy többet fizetsz a jelenlegiért, vagy másik albérletet keresel.

A főbérlőt nem az fogja érdekelni hogy mennyire szőrös a lakás, vagy hogy ivaros-e a kutya, hanem az, hogy lesznek-e járulékos problémái a kutyatartásodból (panaszkodó szomszédok, pl.), és az, hogy keletkezik-e a lakásában plusz kár (megrágott bútorok, lepisilt fal, leszaggatott tapéta, stb.), és ha igen, akkor az milyen módon lesz megtérítve.


Tehát először is érdemes felajánlanod a jelenlegi lerakott kauciód növelését a duplájára mondjuk, másrészt meg kell győznöd arról hogy a kutya lakáskompatibilis, azaz nem ugat feleslegesen, szobatiszta, nem agresszív, stb. Ha ért némiképp a kutyákhoz akkor arról is érdemes biztosítani hogy a kutya kellőképpen le lesz mozgatva, mert az unatkozó kutya rombol.


Ha elvi okokból nem engedi a kutyákat, utálja őket mondjuk, akkor nem sok jóra számíthatsz, de pl. a húgom az állatmentes albérletébe bevihetett macskát két év megbízható bérlőléte után, még többet fizetnie se kellett, szóval azért nem reménytelen.

2019. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elnézést talán volt hasznos válasz, csak nehéz kigöbözni az információt a rosszindulat közül.
2019. nov. 24. 08:52
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
1 evig láncon volt tartva az a szerencsétlen eb,és még az az ember felelőtlen,akire rábíztad? Egyáltalán hogy tudtad lehunyni a szemed egy percre is úgy,hogy tudtad,ott nyüglődik azon szron a kutyus? Undorító egy "gazda" vagy,az biztos...
2019. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne könyvelj el undorítónak amíg nem tudod miért kényszerültem bele abba a helyzetbe. Így legalább adtam neki egy lehetőséget arra, hogy ki tudjam onnan hozni és vagy magamhoz venni, vagy találni neki valami családot. A másik lehetőség az lett volna ha elaltatom. Nem volt választásom, de a téma nem ez volt hanem az, hogy milyen lehetőségeim vannak most. Erre kaptam választ szóval innentől kezdve a kommentek nem relevánsak
2019. nov. 24. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!