Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a tulajt,...

Hogy győzzem meg a tulajt, hogy kutyát tarthassak az albérletben?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyám (fiú). Egyszer meglátott az utcán, pedig nem csináltam semmit, s azóta nem tudom levakarni magamról. Hazavittem, s megtanítottam mindenfélére. Jólnevelt kutya volt, csak más fiú kutyákkal volt baja.

Sajnos költöznöm kellett s a kutya anyámhoz került aki egy évig láncon tartotta. Egy nap elszabadult s megevett néhány tyúkot, ezért el kellett hozzam. Egy ismerősnél van jelenleg akikben nem nagyon bízok, mert nem felelősségteljes emberek.


Az albérletbe állat nélkül költöztünk be a párommal, és ki volt kötve, hogy ez maradjon is így. A kérdés az, hogy meg tudom-e győzni valahogy a tulajt? Ivartalanítom a kutyát ha arról van szó, a szőr miatt se kell aggódni, fésülni fogom rendszeresen, a körme le lesz vágva, és amúgy sem rágott soha életében bútrokat. Kérjek próbaidőt a kutyának? Bármilyen tanács jól jönne...



2019. nov. 24. 06:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A főbérlőé az ingatlan, ha nem akarja megengedni, akkor nem fogja megengedni. Keressetek kutyabarát albérletet, ha ennyire fontos, amúgy meg jó lett volna nem suttyomban kutyázni, hanem mielőtt kutya lett, előre kellett volna egyeztetni a főbérlővel, és akkor a kutya sem járt volna ilyen szarul.
2019. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress masik albit
2019. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Lizolu ***** válasza:
Légy òszinte Elmondod neki ,hogy szeretnéd hozni a szobatiszta kutyàt.Ha szereti a kutyàkat akkor engedi.Ha ugatòs tipus akkor a szomszédok miatt kerülhetsz utàna konfliktuusba.
2019. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlod, hogy írtok papírt, miszerint bármi kárt okoz a kutya a lakásban, vagy a berendezésben, akkor te megtéríted. A papír írásakor célszerű körbefotózni a lakást, hogy rögzítve legyen az állapota. Ha ezzel kezdesz, akkor talán megenyhül a főbérlő, és megengedi. Ha nem, akkor másik lakást kell keresni.
2019. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ha láncon volt a kutya, hogy szobatiszta még mindig? Kaució emelés, plusz a kutya által látogatott helyiségek újra festését ajánlanám fel kiköltözéskor. Így talán megenyhül. Egyszer engedtem meg, hogy az albérlő hozza a csincsilláját, aki szobatiszta, jól nevelt állat... körbepisilte a falat, újra kellett festeni, plusz a hajópadlót is gajra vágta. Mivel kiengedte a lakásban, olyan helyekről szedtem össze a bogyóit, hogy szerintem azóta is csuklik a csaj. Lehet hogy te biztos vagy benne, hogy semmi rosszaz nem csinál, de a tulaj simán észrevesz mindent.
2019. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!