Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az hogy "gazdafüggő"?

Mi az hogy "gazdafüggő"?

Figyelt kérdés
Komolyan, minden kutyára ezt írják, de mégis mi az? Melyik kutya nem az? Minden fajtára ezt mondják...
2010. júl. 19. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem a viselkedésre mondják. gazdafüggő, vagyis a gazdán függ hogy milyenre neveli
2010. júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja... És akkor minden fajtára írják, hogy nagyon gazdafüggő kutyus... Komolyan ezt a hülyeséget... Ez olyan mintha azt mondanák, hogy négy lába van a kutyának...-.-
2010. júl. 19. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem, ilyen esetben ha "gazdafüggő kutyus" azt jelenti, hogy elfogad téged gazdijának és utána rajtad csüng non stop mert te vagy a gazdi...

nem minden kutya ilyen, nem minden kutya egygazdás (pl dobermann), vannak családi kutyák akiknek az egész gazdi lehet a család (retrieverek)


vannak kutyák akik tojnak mindenre pl pulikutya szívesebben rohangál és terel, na ő nem annyira gazdafüggő. például.

2010. júl. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval a dobermann egy ember után koslat mindig, a retriver, pedig mindnkihez kedves, követi aki a családban van?
2010. júl. 19. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:
A csau-csau például totál nem gazdafüggő, aki nem tartott még csaut el se hiszi mennyire magának való, mint egy macska, nem hatja meg ha otthon hagyják pár napra.Ez igenis nem igaz minden fajtára.
2010. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy nagyon "gazdafüggőek" pl. a társasági kutyák, akik az egyedüllétet nagyon rosszul viselik.

De pl. bizonyos pásztorkutyákra is mondhatjuk ezt, de inkább "egygazdás" értelemben, vagyis hogy a gazdinak, a gazdiért mindent megtesz, de másra nem nagyon hallgat.

2010. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem csak fajtára, de egyedekre is lehet ez igaz.

Van kutya, aki boldogan elmegy sétálni mással is, van aki 5 lépést nem tenne a gazdi nélkül.

2010. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem láttam volna hogy minden kutyára ezt írják. Legfeljebb olyan értelemben hogy a gazdas nélkül nem képes életben maradni, ez persze igaz a legtöbb kutyára.

Korántasem gazdafüggő minden kutya. A legtöbb boldogan elmegy az első kedves idegennel és beengedné a betörőt is. Da vannak olyanok akiknek a gazda a minden, egész nap őt lesik, mindig vele vannak és más emberek nem érdkelik őket. Hozzáteszem nekem az utóbbiak az igazi kutyák. Nekem mudim van, tökéletesen illik rá hogy gazdafüggő. Ami persze nem azt jelenti hogy nem egy bátor kutya aki meg tudja oldani a gondjait.

2010. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!