Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a Yorkshire kan...

Mit tegyek a Yorkshire kan kiskutyámmal, nem találok neki kislánykutyát, és állandóan menne meg nyüszít, ez elmúlik nála vagy van valami teendő?

Figyelt kérdés
Azok akik azt tanácsolnák, hogy ivartalanítsam azoktól azt kérném, hogy ellőtte küldjék el email be orvosuktól kapott igazolást, miszerint ők már ivartalanítva vannak. Segítő válaszokat köszönöm Tiszt:pepe
2008. nov. 18. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%

hello

hova valósi vagy?

anyukámnak van egy a kutyád számára megfelelő partner

:D

2008. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
biztos találsz neki párt.hirdesd a neten,hogy fedeztetést vállal a kutyusod.és NE ivartalanítsd.én is ellene vagyok!
2008. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%

Megbocsáss, de nem fogok scannert keresni azért, hogy 3 kutyám és 3 macskám oltási könyv másolatát elküldjem neked, ha igazán fontos neked a tapasztalt ember válasza, így is hiszel nekem.Nem vagyok már fiatal, 2 kutyám 13, ill, 14 éves korában halt meg, most az egyik elmúlt 14.Ők nagytestűek, a kicsik még ennél is tovább élnek. Első kutyámnál én is azt gondoltam, kell neki az anyaság öröme. A kölyköket megbízható, kedves embereknek adtam. Sorsukat később is figyelemmel követtem, 9-ből hármat különböző módokon kivégeztek, mert a kiskutya megnőtt, és kellő nevelés hiányában nem volt már olyan aranyos.Ekkor döntöttem úgy, hogy ezt soha többé!Pedig ekkor még nem is voltam kapcsolatban állatmentő csoporttal, ahol később rengeteg törzskönyves!! kutyát láttam, akit nevelési problémák, betegség, vagy simán meguntság miatt kidobtak.

Akkor milyen sors vár a "csak úgy örömből", esetleg nem is törzskönyves kutyák pároztatásából született, fajtatisztának mondott kölykökre, akiket pl autók csomagtartójából is árulnak vásárokon?

Mondhatod, hogy prédikálok, de csak saját magadnak őszintén ismerd be: amikor megvetted kiskutyádat, gondoltál arra, hogy egypár fedeztetésből "bejön" majd az ára?

Komoly tenyésztők nem csak a kiállításra hordott szülők miatt kérnek annyit a kiskutyákért, hanem mert igazolni tudják, hogy kutyáik mentesek az öröklődő betegségektől, s a párként kiválasztott kutyáknál friss eredményekkel igazolni kell azt is, hogy a kutya mentes minden fertőző betegségtől.

Ha Te csak úgy összeereszted a -remélem- szeretett kiskutyádat egy másikkal, nem lehetsz biztos benne, hogy nem kap-e egy végzetes, esetleg emberre is veszélyes fertőzést a másiktól,netán külső élősködőket, gombás betegséget, vagy belső parazitákat, pl szívférgességet.

Ivartalanítás: láttam kerítésdrótba akadva egy éjszaka alatt félig megnyúzódott menthetetlen kutyát - pedig csak egy tüzelő szukához igyekezett. Beszéltem elkeseredett, síró gazdákkal, akinek kistermetű kutyája egyszerűen kitépte kezéből a pórázt, vagy sétáltatás közben elrohant tüzelő szuka után. Néhányat megtaláltak, többségük, főleg a divatos fajták, sosem lett meg. Gazdi pedig gondolkodhatott, miként végezhette imádott kedvence: hajléktalanok használták koldulásra éheztetve, megsebezve, hogy jobban sajnáltassák, vagy autók alatt szenvedett ki.Kan kutyáim ivartalanítás után nem szöktek, nem jelölgettek a lakásban, és nem ugráltak senkire hágó mozdulatokkal. Nem híztak el, kedvesek, barátságosak.

Igen, pénzbe kerül a műtét, de ha beszámítod, hogy a szerzett betegségek, sérülések kezelése sem ingyen van, és kutyád ezeket elkerülve esetleg évekkel tovább marad Veled, akkor is sok?

A kutyák szexuális öröméről: ha láttad őket párosodni, tudod, hogy szó sincs örömről, egyszerűen olyan erős ösztön hajtja őket, amilyen pl Téged arra kényszerít, hogy elkapd a kezed egy forró tárgytól. Mekkora erőfeszítésedbe kerülne tudatosan megfogni? A kutyának ugyanekkorába kerülne NEM utánaszaladni egy tüzelő szukának, melynek szagát többszáz méterről is megérzi!

Bocs, hogy hosszú volt, de remélem, az előző válaszadók is olvassák, talán elgondolkodnak.

Persze, mindez akkor ért valamit, ha tényleg fontos Neked a kiskutyád!

2008. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Az én nem ivartalanított kan yorkim nem mászik másokra, nem pisil be soha. Persze ha tüzel egy kutya a közelben nem kell kétszer kérdeznem tőle h akarunk e pisilni menni, de soha nem mászott még rá más kutyára se emberre. Van egy kismackója azon szokta "kiélni magát". Bennem fel se merült h ivartalanítsam a kutyámat. Pusztán nevelés kérdése h a kutya hogyan kezeljen más kutyákat és az embereket, és ha egy kutya neveletlen az a gazda hibája. Szóval a kérdésedre visszatérve én vennék neki egy viszonylag nagy plüssfigurát vmi jó masszív anyagból amit nem tud könnyen kirágni és boltokban, újságban, állatos boltokban, állatorvosnál kitennék hirdetéseket h fedezést vállalsz (mármint a kutyád:P)
2008. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Nos a levélíró, ódzkodik az ivartalanítástól. Nem muszáj, elvégeztetni!Igen elmúlik, mert csak akkor lép fel nála ez a "kanosság", amikor több kilométeren át, is megérzi, évente kétszer tüzelő szukák "illatát"!Ezt az időszakot, nem könnyü átvészelni, de, lehet!Tilos ilyenkor sétára vinni, irritálják a szagok, ebben az időszakban a gazdinak sokat kell foglalkozni a kedvencével, elterelő manőver címén.Remélem, tudtam segíteni.Egy többszörös kutyás, tapasztalatai.
2008. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1-válaszoló:Tégláson ha megfelelő írj szurzo@freemail.hu

2-nincs szándékomban ivartalanítani tudom hogy elmúlik csak az zavar hogy nem eszik de köszi hogy írtál.

3-válaszoló:bocsi de én nem azt írtam hogy a kutyád papírjait küld el hanem a sajátod aki azt mondja hogy más megoldás nincs az próbálja ki maga is nekem sem mindig jön össze a szex mégse rohanok a sebészhez és gondolom még te se voltál.A többi válaszolónak köszönöm a 3-dik on kívül mindenki sokat segített még egyszer köszi

2008. nov. 19. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen b+, de veled ellentétben az a szerencsétlen állat nem azért akar kefélni, mert az neki olyan hűde jó. Őt csak a szaporodási ösztön vezérli, nem élvezetből csinálja (veled ellentétben). Valamint ha Te elmész dugni, akkor védekezhetsz a nem kívánt szaporulat ellen, a kutya nem. Így is kb 20-szor annyi kutya születik Magyarországon évente, mint amennyi gazdajelölt van. Ki lehet találni mi történik az ilyen idióták miatt megszületett, majd feleslegessé vált kiskutyákkal. Ja, hogy az téged nem érdekel, csak a kutyád dugjon egyet, mert azt hiszed akkor majd nem lesz kanos... Remélem mielőbb bevezetik a "kutyajogosítványt", és csak az tarthat majd kutyát aki alap biológiával tisztában van, mint pl , hog az állatok nem élvezetből szexelnek, és nem fog beleőrülni ha soha nem dughat. Nemrég halt meg 14 éve kan kutyám aki egyszer se volt pároztatva, mégse lett hülye. Élete végéig egy teljesen nyugodt kutya volt.
2008. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

1.válaszoló vagyok, kb. 290km-re tőled

:(

ez nem jött össze.

pedig anyu is szeretné pároztatni kutyáját.

sok sikert

2008. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Mérlegelni kellene, hogy melyik jobb a kiskutyának: az, hogy évente többször "menne, nyűszít" = kínlódik, vagy egyszer egy altatásban végzett műtéttel minden megoldódna. Felelős állattartó lévén ebbe kellene belegondolnod! pl. azt tudtad, hogy a sokszor kell császározni a nőstény yorkikat, mert képtelenek megszülni a piciket??? kitennél ennek egy másik kiskutyát csak azért, hogy fél évre le legyen a gond a te kutyusodról????
2008. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha pároztatod, akkor készülj fel arra, hogy még jobban akarja majd. Ivartalaníttasd. Nem értem, miért kell neked erről papír, rengeteg kutyán megcsinálják baj nélkül. Fene se fog neked az orvoshoz járkálni igazolásért, már ne haragudj :)
2008. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!