Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hibáztam a kiskutyámmal?

Hibáztam a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés

Kiskutyám nagyon harapós.Szinte állandóan harapni akar. Sok mindennel próbálkoztam már, mondtam, hgy fúj nem szabad! Nem!!, betettem őt egy üres szobába, rácsapta a fenekére újságpapírral, semmi nem használt eddig.


Ma megpróbálkoztam azzal, hogy lenyomtam a földre és összezártam az állkapcsát a kezemmel.. Viszont nagyon tiltakozott, kapálózott, a végén elengedtem. Nagyon rossz érzés volt, mert tudom, hogy ő csak játszik, és úgy érzem túl kemény voltam vele.. Még pici kutya, de már azért fájdalmas tud lenni a harapása meg bosszantó is, hogy még pacsizni se tudom megtanítani mert ő csak a kezem akarja megharapni. Mindenképpen le szeretném szoktatni a harapásról, de azt hiszem, rossz módszerhez nyúltam.. Most eléggé rosszul érzem magam.


Mit gondoltok?


2011. júl. 22. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem, nagyon is jól tetted, mert most még nem vészes a játéka, később tőből lekapja a kezed(nem írtad milyen fajta).

Továbbá ha most hagyod átvenni a vezér szerepet, fejedre nő, aztán leshetsz, hogy mi lesz később.

2011. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2011. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, ha kiskutyát "büntetni" akarsz, a legegyszerűbb, ha elkapod a grabancát (nyaka hátsó részén a bőrt) és kicsit megrázod. Nem erősen, de határozottan. A kutyamama is így neveli meg a rosszalkodó kölyköt.
2011. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyének néztek, de az én kiskutyám is mindig harapdált, és úgy szokott le róla, hogy elhitettem vele, hogy ezzel sérülést/fájdalmat okoz, és hát kb. utánoztam azokat a hangokat, amiket ő adott ki, mikor sérelem érte. xD Eléggé viccesen hangzik egy így visszagondolva, de azóta nem próbálkozik, és már 2 éves :'D
2011. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fektest a hátára és fogd meg a torkát, Ne szorítsd csak markolj rá! És ezt addig amíg meg nem nyugszik, afarkasoknál ez a megadás, nálam bevált. Addig kell megtanulnia még kicsi?
2011. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy vannak nálunk falkavezéri gondok, mindig próbál ledominálni..


Mikor hozzánk került, nagyon jó kutyus volt, most gondolom megszokott minket, megjött az önbizalma és rosszalkodik. Ugye harap, tépi a nadrágom, ha valami nem t etszik neki mérgesen ugat.

2011. júl. 22. 13:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves kutyatartó!

Nekem egy 10 éves Golden Retrieverem van, aki nagyon rossz kutya volt kölyökként, de akkor még kisebb voltam, és nem tudtam nevelni, most a szomszéddal járok kutyát sétáltatni, és ugyanaz a helyzet!


Neki egy pár hónapos vizslája van, kora szerint a nevelés kezdeténél. Ő egy 13 éves lány, és van egy 6-7 éves öccse, aki fél a kutyától, mert ilyen durva játék közben.

Először is hadd magyarázzam el, hogy nincs jobb módszer annál, amit csinálsz, csináltál! Ha a kutya nyüszít, nem azért teszi, mert fáj, hanem mert kellemetlen helyzetben van. Ha egy gyereknek rácsapsz a fenekére, tudja, hogy rosszat tett, bár nem fáj neki, azért sír, mert bűntették, nem azért, mert fáj.

A kutyával is ez a helyzet. Nem kell, hogy erősen szorítsd, hanem csak fogd meg, nyomd a földre, és mondd neki, hogy rossz kutya! Esetleg még adj neki egy jelzésre szolgáló pofont, de finoman, pont hogy csak megértse!

...Miért?

Mert ez nincs másképp a kutyáknál sem! A felsőbbrendű falkavezér, azaz !TE! parancsolsz a kutyának, és a falkában azt hogy "rossz, nem másként, minthogy azzal mutatják ki, hogy a nyakuknál fogva nyomják a földre a kutyát...


Ahhoz, hogy tapasztalt kutyatartó legyél, meg kell értened, hogy mi a törvény a kutyáknál, és bele kell élned magad a falkavezér szerepébe.

Tehát értsd meg, ennél jobb módszer nincs!

Üdv: BG

2011. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne haragudj , hogy nem a kérdésedre válaszolok de ugyan ez van velem is!!! Mindenkinek tépi a nadrágját, aztán ha kiakarom venni a szájából , vagy rászólok , akkor morog :O Én a grabancolást szoktam , vagy rásuhintok a fenekére, be is zártam a szobába, utána abba is hagyja, de másnap kezdi előről. Kitartást, nekünk kell betölteni a falkavezér szerepet! ( bár néha már a sírógörcs kerülget :D )
2011. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt tetted rosszul,hogy elengedted,mikor hisztizett. Meg kell vérni,míg megadja magát,különben rosszabb lehet, mint előtte.
2011. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző regényíró :) vagyok, kijavítom, most a szomszéd vizsla a fő gond, az én kutyám már teljesen nyugodt 10 éves lévén. Egyébként fontos, milyen fajta a kutyád?
2011. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!