Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet finoman megkérni...

Hogy lehet finoman megkérni az embereket, hogy ne akarjanak ételt adni a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Biztosan én vagyok beteges, nem tudom, de nagyon odafigyelek hogy mit eszik a kutyám. Extra minôségű tápokat kap (petchef,platinum). Jutalomfalatnak virslit (93% hústartalom). Ezen felül amit kap, kutyakeksz (flash kutyapékségből, szintén jó minőség), zöldségeket és gyümölcsöket kap, amit zöldségesnél veszek, nem tescoban. Ha nagyon kedveskedni akarok neki, nagyritkán kap egy kiskanál mézet.


Összességében ezt azért írtam le, mert tényleg lelkiismeretesen próbálom eretni a kutyámat, és úgy érzem hogy azok, akik valójában csak kedveskedni akarnak, teljesen figyelmen kívül hagynak.


Pár példa: múltkor a futtatónál odajött egy anyuka a kislányával, hogy megsimogassák a kutyámat. A kislánynál volt egy fél müzliszelet, amit leejtett a földre, anyuka pedig nyújtotta a kutyámnak. Megkértem szépen, hogy ne adja neki oda, és teljesen rá volt csodálkozva.


A másik, az egyik állateledel boltban mindig kb 100ft-os, 1% hústartalmú rágcsával akarják etetni, ami szintén nagyon zavar.


A család néhány tagja is dobálna le neki falatokat, ami nem feltétlenül neki való, és amúgyis arra nevelem, hogy az az övé, ami a táljában van.


Hogy lehet szépen megmagyarázni azt, hogy értékelem a kedvességet, de nem akarom hogy moslékot, és számára mérgező dolgokat egyen?


2019. nov. 25. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ide felesleges belekeverni azt, hogy milyen csúcsminőségű étrenden tartod a kutyádat.


Alapszabály kéne hogy legyen az emberekben, hogy ha lát egy kutyát, megkérdezi, hogy meg lehet-e simogatni, lehet neki ezt-azt adni.

Akik erre nem képesek, azok csodálkoznak a legjobban, hogy ha megharapja őket a kutya...


És akkor finoman vissza lehet őket utasítani, hogy köszönöm, de ma már sok jutalomfalatot kapott.


A családnak meg elmagyarázni, hogy a te kutyád, te adsz neki enni, ha ők is akarnak adni neki valamit, akkor kérdezzenek meg téged, hogy mit szabad adni neki. És akkor te elmondod, hogy "Anyu, ha kedveskedni akarsz Fifinek, adj neki ilyen gyümölcsöt, ez a kedvence"


És nem kell meglepődni, ha velemi meghökken ezen, hanem büszkének lenni arra, hogy részt veszel a társadalom nevelésében.

2019. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. nov. 25. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ismeretlenekkel határozottan közölni szoktam, hogy nem lehet. Aki akadékoskodik, annak megmondom, hogy arra neveljük, hogy csak családtag etetheti, nemrég mérgezték meg a szomszédunk kutyáit. Eddig egyvalaki adott ennek ellenére ételt, azt elvettem a kutyától. Mondhatod nekik azt is, hogy allergiás.

A barátoknak meg szoktam mondani, hogy ha asztaltól etetik, a következő az lesz, hogy jogot formál a tányérjukon lévő falatokra is (a feje tányérmagasságban van a kis csöppségnek). Ha a családod eteti, az kemény dió, mert nem lehetsz mindig velük, hogy tiltsd a kutyádat. Lehet próbálkozni észérvekkel, néha működik. Azt is mondhatod nekik, hogy a múltkor f.sott a lehulló falatoktól.

2019. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tényleg sok mindentől hány,fosik a kutya.


Szóval én azzal érvelek,hogy érzékeny gyomrú.


Nagyszüleimnél nem tudok mit tenni,hiába szólok. Sajnos pár falatot kap vmiből, múltkor is ott voltunk ebédelni kapott vagy 5 szem tésztát,erre itthon az ágyamra hányta,örültem....


Mindig lesem,hogy mi az amiből kaphatna és akkor le vagyunk tudva, múltkor pl mondtam,hogy süti helyett,rizsből kapjon, meg ha akarnak vmit akkor húslevesből a sárgarépát megkaphatja.


Itthon pedig ha vmi vendég adni akar, a kezébe tolom a jutalomfalatos zacsit,abból adjon. (enyém a magas hústartalmúaktól nem hány,nem fosik)


Anyum és apum szerencsére megértik,mert míg nem értették meg velük takartattam fel,ha kihányta a kutya amit kapott,vagy bentre befosott. Utána és azóta is kérdeznek miből kaphat :D


Igazából ne feltétlen tiltsd le mindenkit,hanem ajánlj fel vmit, ha vmit akar adni a kutyának adj neki egy kutyakekszet,hogy ezt megeheti, így mindenki jól jár :D


Én is jártam így kisgyerekesekkel,hogy vmi keksz félét akart adni a kislány a kutyámnak,volt nálam jutifalat, mondtam hogy inkább ezt adja oda. Így mindenki boldog :D

2019. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell finomkodni. Először szépen megkérem, hogy ne etesse a kutyát SEMMIVEL. Ha akadékoskodik, akkor mondom durvábban (szituáció függő, hogy kinek mit). Magyarázkodnod nem szükséges, nem kaphat és kész.

Például egy müzliszeletben simán xilit, ami halálos méreg a kutyának.

2019. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Adtatok jó ötleteket, ki is próbálom.
2019. nov. 26. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!