Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínszenvedése a sétáltatás,...

Kínszenvedése a sétáltatás, hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés
Egy 1,5éves kan Mudirol van szó, kiskorában nem tanítottam meg rendesen setalni. Mostanra amnyira elfajult a dolog , hogy setanal nincs olyan pillanat mikor velem egy vonalba sétálna, folyton húz , ha meg masik kutya jon velunk szembe akkor mar fél utcával elotte ket lábon ugatva horog . Ez mar ott tart hogy mai setanal ugy behergelodott ,hogy “lyukat” harapott a kezembe. Kerlek titeket segitsetek ( nem emeltem ra kezet ,csak Szoval szidtam!!)

2019. nov. 25. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Kutyaiskola sokat segítene. Van esetleg lehetőséged elmenni?
2019. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Kutya suli van a közelben?
2019. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit van más kutyák közt? Mennyit mozoghat szabadon egy séta alatt? Más szabályokban, pl behívásban mennyire megbízható? Milyen sportot, munkát csináltok közösen? Hogy fárasztod le agyban és ösztönszinten?
2019. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lizolu ***** válasza:
69%

A séta:1.ràadod a pòràzt az udvaron csak akkor ha màr nyugodt

2.a kapun te mész ki elsönek

3.majd ha az utcàn elindultok csak arra menjetek amerre te akarsz.Ha húz valamelyik irànyba te az ellenkezö irànyba mész

Kezdésnek a hàz elött mennek ide oda 50mes sàvban.Ha közbe parancsokat adsz neki az is nagyon sokat segít.A lényeg érezze te irànyítod.A kutyàk ellen a suli a legjobb.De én pròbàltam mindent.Tiltàs dominàlàs egyik se jött be.Az jött be ha jött egy kutyàs megàlltunk leülltettem és megvàrtuk,hogy oda érjen.Ha bekattant megfordultam vele és otthagytuk.Tehàt ràjött milyen viselkedéssel jàr sikerrel.

2019. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Általában patak parton setaltatom ahol rendszerint el is szoktam engedni , ha szabadon van teljesen jol reagalja le az idegen kutyat ,odamegy barátkozik is . Ha behivom rogton jon. Csak az oda meg haza vezető utunk telik igy . Meg egy oylan kérdésen lenne , hogy mit csinaljak ha folyamatosan húz nem csak neha-neha? Akkor igazabol foroghatnak körbe korbe iranyvaltoztatas celjabol? - ez eredményes tud lenne ha par métert sem tudunk megtenni húzás nelkul?
2019. nov. 25. 22:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Es koszonom szepen az eddigi válaszokat:)
2019. nov. 25. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél feszült, megérzi és behergelődik ő is. Szerezz be végony félfojtó pórázt, azzal gyakoroljátok a sétát otthon az udvaron. Ha húz, akkor belerántasz, féjfojtónak az a lényege hogy kellemetlen legyen a húzás, rá fog jönni idővel. Laza póráznál jutalom. Ültesd is le magad mellé, mindig ülésből induljatok el. Mindig abba az irányba, ahova te vezeted. Ha nincs veled egy vonalban, akkor rántsd vissza gyors mozdulatokkal a pórázt, corduljatok meg, vagy álljatok meg és ültest magad mellé.
2019. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lizolu ***** válasza:
Én volt hogy csak az utcàn mentem vele 10 metert ide oda.1 évesen került hozzàm és addig semmit nem làtott a külvilàgbòl.1.biciklisnél leüllt csodàlkozott.2 hét utàn màr szépen sétàlt.Ha a fàt akarja jelölni ès huzna oda ne engedd.Ha szabadon engeded az a jutalom.
2019. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
eloszor is le kell vele tisztazni ki a falkavezer, leirtak jol hogyan kell, 4 alaplepest be kel tartani. nem a setalast kell neki megtanitani, utana mar meg szinte magatol. tobb kutyat neveltem mar meg igy :) sok sikert, konnyu hidd el!
2019. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!