Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell-e a kutyák fogát mosni?

Kell-e a kutyák fogát mosni?

Figyelt kérdés
Kutyusom szép, fehér fogain az emberéhez hasonló sárgás lepedéket látok. Le kell-e azt mosni róla?
2010. júl. 19. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen kell. Ha a kutyusod nagy testű megfelel a félkemény sörtéjű emberi fogkefe, de ha kis-középtermetű kutyád van, inkább vegyél neki kutyafogkefét, ezt speciálisan kutyáknak csinálták. Kutyafogkrémet használj (a kutyák nem szeretik a mentolos ízesítésű emberi fogkrémeket) ezeket be lehet szerezni nagyobb állatboltokban. vagy állatorvostól. Körkörösen haladj, elölről-hátulra. Elég csak a külső oldalát a fogaknak (a belső felét a nyelv tisztán tartja) és ha végeztél öblítsd ki a száját langyos vízzel. Az Eukanuba száraz-tápoknak egyébként olyan a felülete, hogy ilyen mikrokristályos, és ez is megakadályozza a lepedék megtapadását, és a fogkő kialakulását. Ha már a fogán van az a sárgás dolog, próbáld meg ezt:

1 teáskanál víz, és 1 teáskanál citromlé keverékébe áztass vattát és dörzsöld le vele a fogakat, (ahol a sárgás elszíneződés van) majd öblítsd vízzel. Ez a szájszagon is javíthat. Ha már kialakult a fogkő, akkor vidd el dokihoz, ő le tudja szedni (nálunk a rendelőben van ultrahangos fogkő leszedés).

2010. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nos én ilyenről még nem hallottam. Az én kutyámnak semmi baja. A természetben sem mostak fogat elalvás előtt, így teljesen normális, hogy nem kell a fogukat mosni. De persze az első hozzászóló is értelmeset mondd, de én már túlzásnak gondolom a fogmosást... az én kutyám nem is tűrné.
2010. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább veszek neki kis jutalomfalat szerű csontocskákat,direkt erre találták ki,nemtudom pontosan a márkját de állateledel boltban biztos kapsz..persze ha nagyon fogköves az megint más,azt nem árt leszedetni.
2010. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell, de lehet:)

Szerintem is túlzás,ha ha arra figyelsz, hogy ne kapjon cukros dolgokat, csak kutyáknak megfelelő táplálékot,és fogkő ellen jó kemény csontot(lábszárcsont,bivalycsont)

akkor nem kell mosogatni.

2010. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló vagyok. Csak azért íratm ilyen részletesen mert az kérdezte kell-e, és én úgy tudom, hogy igen HA máshogy nem tudjuk megoldani. Nekem például drága mulatság minden nap új műcsontot meg ilyen aranyárú dentastix vagy micsodát venni. Hiába adok neki újra és újra műcsontot, vagy egy nap alatt vége, vagy egy napig rágja aztán nem érdekli. Amúgy Vizsla keverékem van.
2010. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez teljesen rendben van, kedves utolsó. De abba is gondolj bele, hogy ez már nem természetes. Nem véletlenül szükségtelen számukra a természetben is a fogmosás (bár elég viccesen nézne ki...), nekik anélkül is egészséges fogaik vannak és azok is maradnak. Az embernek sem lenne rá szüksége, de a táplálkozási szokásainkat megváltoztatva már szükségszerű a fogmosás, hiszen már nincs akkora igénybevétele, mint pár ezer évvel ezelőtt.
2010. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk heti egy nagy disznó csont megoldja a dolgot. Miután végzett vele, szó szerint látszik, hogy fehérebbek a fogai!

Szokták még a száraz kenyeret is ajánlani.

2010. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi a kutyánknak ilyen pedigré fogtisztító rágókát szoktunk venni..:)
2010. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
megintcsak 1. vagyok. Nos azt én értem. DE a kutyák fogainak egészsége a megfelelő táplálás következtében marad csak meg. Ha a kutyát össze-vissza etejük, nincs egy rendszer, mert mindig más márkájú tápot kap, vagy hol kutyatápot, hol házikosztot; Na akkor a fogak romlásnak indulnak, és a lepedék megtapad, és kialakul a fogkő. Ha a kutya megfelelő minőségű (és tápértékű) ételt kap, akkor rendben van. De a rendszertelen étkezés következtében romlanak el a fogai. Marhaság azért váltogatni a tápokat, mert "Nehogy szegény kutyuska megunja a tápját, mert mindig ugyanazt kapja!" és ezért ma Darlingot kapsz, holnap meg Pedigreet, aztán majd Chapit. A kutyáknak nincs szükségük kulináris élvezetekre, nem emberek. Persze az nem baj, ha ugyanazon a tápfajtán belül néha váltogatunk az ízesítések közt, pl hogy egy hétig eszik lazacosat, utána marhahúsosat, ezzel semmi gond.
2010. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!