Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffi kutyus örökbefogadása...

Staffi kutyus örökbefogadása jó ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő a helyzet. Most költöztünk külön a párommal egy 150 m2es házba.. 1200 m2es telekkel. Ami csak azért fontos mert szeretnénk egy kutyust. Az egyik menhelyen találtunk is staffi babákat.

A családban 2 staffi kutyus is van, igaz nem én neveltem őket, de rengeteg időt töltök velük. Így tisztában vagyok a fajta jellegzetességeivel. Ezért van egy-két félelmem.

Az egyik problémám az, hogy még nagyon fiatal a kutyus és én nem szeretném őt télen kirakni a hidegre.

Van egy nagy méretű kenelünk, amit az egyik szobába elhelyeznék neki mint házikó. És a házban szabad bejárása lenne a nappaliban és az előtérben. De tudom, hogy ekkora tér sem elég neki.

A másik problémám, hogy egész sokáig dolgozunk a párommal, van hogy 10 órát is távol vagyunk egy nap. Ami rengeteg idő egy kiskutyának egyedül. De most jön a karácsony így jóval több időt tolthetek itthon, valamint a páromnak is leállás lesz több mint egy hónapig, így ő is több időt tud majd vele tölteni.

Természetesen a fentmaradó időm mind a kutyusé lesz, sétáltatás, játék, tanítás. A mozgással nem lenne probléma, napi szinten futok amibe az apróságot is bevonnám.

Kutya oviba és iskolába is szeretném vinni, hogy kellően szocializalodjon, illetve kellő fegyelmet tanuljon. (pl hogy későbbiekben a nappaliba is beengedhessem, úgy hogy tudom nem tesz kárt semmiben. Így még nagyobb mozgástere lenne.)

Ha eljön a jó idő, pedig az udvaron lenne napközben, ahol szintén hatalmas tere lesz a mozgásra. (bár a szomszédnak meg könyörögnünk kell a kerítés felhúzása miatt, ami szintén frusztrál és befolyásol az örökbefogadással kapcsolatban)

Itt egy olyan kérdésem lenne, hogy aki a lakásban tartja a kutyust és dolgozik, hogy oldja meg napközben, hogy a kutyus elvegezze a dolgát?! Ezen kívül csak megerősítést vagy tanácsokat szeretnék, hogy bele merjek-e vágni a dologba.

Ezzel kapcsolatban minden pozitív és negatív véleményt egyaránt meghallgatok.

Előre is köszönöm szépen!



2019. nov. 26. 05:26
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Staffi 🤦🏼‍♂️
2019. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Lényeges lenne, hogy legyen jó és magas kerítés - az én staffim simán átmegy a 160 cm-es kerítésen. Tehát ez legyen az első.


Fűtésszezonban lakásban kell tartani, mert rövid szőrű.


Egyedülléthez fokozatosan kell hozzászoktatni. Érdemes lenne egy picit idősebb, legalább 5-6 hónapos kutyust örökbe fogadni, könnyebben hozzászokik a hosszabb munkaidőhöz, és elég már csak kétszer etetni 6 hónapos kor után. Könnyebben lesz szobatiszta is.


Futni csak akkor viheted majd, ha teljesen kifejlődött, és akkor sem aszfalton, betonon, hanem földúton, füvön.


Kölyökkutyánál, aki dolgozik napközben, annak nem marad más hátra, mint a folyamatosan takarítás a lakásban, míg azt a max. 8-9 órát ki nem bírja a kutya.


Ovival, sulival és a fentiek figyelembevételével vágj bele nyugodtan :) Hálás társad lesz!

2019. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

"Az egyik problémám az, hogy még nagyon fiatal a kutyus és én nem szeretném őt télen kirakni a hidegre."


Rövid szőrű kutyát fűtési szezonban felnőttként sem lehet kint tartani.

2019. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg kutyaajtó, hogy ki tudjon járni dolgát végezni, de vissza is tudjon menni. Illetve a kerítést csináljátok meg és egyenlőre ne az egész nagy udvar álljon rendelkezésére, hanem egy kis részt kerítsetek le, ahova nappal kijárhat a kutyaajtón. Sok játék, olyan, amit rágni is tud, meg csörgős, ami érdekes és lefoglalja stb. Munka előtt után minimum 1-1 óra aktív foglalkozás az elejétől kezdve, így tudni fogja, hogy jöttök haza, nem hagytátok ott és lesz játék stb.

Kutyasuli az mindenképp jó ötlet. Illetve tanítsátok láb mellett sétálni, ezzel is fegyelmet tanul, elfogad titeket főnöknek.

2019. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Szia, nem ajánlom az örökbefogadást, főleg nem staffot.

Hányingerem van eleve attól az álszentségtől meg jópofizástól ami a menhelyeken folyik.

Én is fogadtam örökbe fiatal "mindenkivel barátságos" fiatal amstaffot, de minden volt csak barátdágos nem. Kutyákra, emberekre harapott, be volt csibészelve. Azóta másik örökbefogadóhoz került, aki nem szórakozott azzal, hogy visszavigye a menhelyre vagy próbálja tanítani, eltette lábalól.

Igazából zsákbamacska amit hazaviszel, több ilyen sztorim is van mentett kutyákkal kapcsolatban , kezdve az állítólag rendszeresen féreghajotott férges kiskutyától az igazából 7 éves kölyökbek eladott kutyáig.

Tehát bull típust semmiképpen nem ajánlanék menhelyről.

2019. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó

Van igazság abban amit írsz, sajnos sok helyen nem érdekli őket, hogy a gazdi teljesen alkalmatlan egy nehéz kutyához, csak az, hogy kiszórják őket.

De ez nem mindenhol van így, rengeteg menhely honlapját be tudnám neked linkelni, ahol külön írják, hogy a kutya csak hozzáértő személyhez mehet, hogy más állattal nem tartható, stb stb.

A posztoló pedig egy kölyökkutyáról beszél, aki még biztos nincs "becsibészelve"

2019. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


A második hozzászóláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a mi részünknél 2m magas lemezkerítést csináltattunk, pont ezért. :) Viszont a jobb oldali szomszéd a kérdéses, hogy hajlandó lesz-e hasonló kaliberű kerítés felállítására.

Szobatisztaságnál néztem a kutya pelust? Nem próbálta esetleg valaki, hogy mennyire válik be?


A harmadik hozzászólásnál csak annyi, hogy napközben szeretném kint tartani, hogy legyen elég mozgástere. Mindenképpen bent aludna a házban, sőt mikor otthon vagyunk, akkor is velünk lenne.


Negyedik hozzászólásnál: Kutyaajtón én is gondolkodtam már, de csak tavasszal vagy nyáron tudjuk megvalósítani. Viszont a kis rész lekerítése nem biztos hogy megvalósítható. Annyi hogy első és hátsó udvarunk van, ami el van szeparálva, de így is hatalmas a terület elől.

Láb mellett sétálás, amit az elsők között szeretnék majd megtaníttatni vele :)


Ötödik hozzászólás: Kicsit megijesztett a véleményed, de köszönöm az információt. Rengeteget olvastam, hogy előfordul, sőt gyakori a mentális probléma örökbefogadott kutyusoknál.Viszont az utolsó hozzászólással értek egyet. Nagyon fiatal kutyusról van szó, így talán még nem lesz probléma. Illetve ezért is szeretném neki az ovit és az iskolát, hogy meg legyen a kellő fegyelem. Bízom benne, hogy így hogy nagyon pici kora óta nevelve van, nem lesz probléma.

2019. nov. 27. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Kutyapelust felejtsd el, mert ezzel azt tanítanád neki, hogy bent is lehet a dolgát végezni, ellenkező hatást érsz el.
2019. nov. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!