Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákhoz értő személy van itt?

Kutyákhoz értő személy van itt?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő, hónapok óta nézegetjük egy bizonyos fajta tenyésztőit.

Sajnos én ebben szegényes tudással rendelkezem de tudom hogy a törzskönyv és egy jó tenyésztő nagyon fontos.

Facebook csoportban találtam rá egy fiatal férfire aki hirdetet egy 10 hetes kislány kutyát. Páromnak mutattam, mondtam neki az árát, 250.000 ft amit ha fogalmazhatunk így ajándék.

Párom egyből mondta hogy hozzon e haza egyet. Kicsit....Nagyon boldog lettem, minden vágyam egy kutya.

Januárra lenne egy alom ahol 300.000 ft vagy nyárra a közelünkben pedig 1500 euró.

Na már most én beírtam ebben a bizonyos csoportba ahol a -fajtáról lehet érdeklődni.

Kicsit gyanakodva hogy miért ilyen olcsó.

Volt az admin aki rám írt hogy ki ez az úriember majd mondtam hogy tegyem ezt ki nyilvánosra nyugodtan.

Hozzáteszem az admin azt mondta hogy ez a férfi az akinek volt hamis törzskönyves esete mert nem lehetett volna tenyészteni a kutyáját.

Kiírtam... közben rám írt ennek a férfinak az anyja hogy hogyan merészelem én a számra venni a fiát stb stb, majd a fia is írt hogy nem ő tenyészti hanem egy ismerőse az ismerősének is utána néztem nincs neki a kebeléről weboldala és csak azt látom hogy jófogáson hirdet next company kenel néven.


Lényeg a lényeg, az a bizonyos admin ajánlotta azt a tenyésztő hölgyet akitől ő is vásárolt, és 15 éve foglalkozik a fajtával. Megkerestem a hölgyet 1 órát beszéltünk telefonon. Ő 1200 euróért azaz közel 400 ezer forintért árul jelenleg egy 16 hetes kislányt. Tény és való nagyon megnyerő csak az összeg az amit kicsit sokallok, pedig végülis ha azt nézem reális.

Szóval ha sikerül az írásomat kibogozni ebben a nagy káoszban akkor légyszíves adjatok tanácsot. 10 hetes kiskutya 250.000ftért vagy 16 hetes 400.000 ért vagy várjunk márciusig és legyen 300.000ftért.

Nagyon nagyon emészt a kérdés most mert azért nem mindegy honnan de azért az árkülönbség is elég magas a két jelenleg megvásárolható között.


2019. nov. 27. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én személy szerint biztos nem vennék olyan kennelből kutyát, ami rossz hírbe keveredett. (És ha már többen szóvá tették az eddig történteket, nem is biztos hogy kapnátok onnan kutyát.)


Szóval nálam a másik 2 megoldás ami szóba jöhetne. Ebben az esetben meg inkább a párosítás ami számítana.


A 16 hetes kölyök teljesen optimális korban van ahoz, hogy elhozzátok, szóval ez sem számít.

Az pedig hogy a nyáron születne a másik alom, pedig nem hosszú idő (több mint 1 éve várok egy alomra :P). Lenne lehetőségetek minden szempontból felkészülni a kölyök érkezésére.


Összefoglalva ha a 16 hetes kölyök felmenői "megérik a pénzüket" és nektek nem gond az árbeli különbség, nyugodtan vágjatok bele.

Ha viszont számít az ár, akkor inkább várjátok meg a nyarat a kölyökvásárlással és addig is használjátok ki az időt tanulásra (a tenyésztőtől és más tulajoktól rengeteg hasznos infót lehet kapni az adott fajta sajátosságaira).

2019. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
az első hozzászólóval teljesen egyetértek
2019. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon gyanús az a hapsi én semmiképp se vennék tőle kutyát még 5ezerért sem.
2019. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első férfitől én se vennék kutyát. Nem túl bizalomgerjesztő amit írtál róla.

Gondoljátok át, hogy fel vagytok-e készülve most a kiskutya érkezésére. Ha igen és nem okoz gondot az ára, nyugodtan hozzátok el a 16 hetes kutyust.

Ha még kell egy kis idő, akkor készüljetek fel a tavaszi kiskutya érkezésére.

2019. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
amugy ilyen kennelt nem is talalok, fajtaklubnal erdeklodj.. illetve a tenyesztos csoportban ha ert valaki a csalas jelentesehez erdemes jelezni hogy ne szaporitson az ilyen. sajnos sok lett a papiros szaporito is :(
2019. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Én megvárnám a helyedben a márciust.


Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de a kölyköket zömmel 8-12 hetes kornközt elviszik. A jókat. Amik le vannak már előre foglalva. Ez a 16 hetes kiskutya, nem tudhatod, miért nem kellett senkinek. A tavaszi alomból meg még simán válogathattok is, jobb áron is van. Csak 4 hónap, nem a világ. :)

2019. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én kétes tenyésztőtől azért sem vennék nyugodt szívvel kutyát, mert sajnos sokszor csak a pénz motiválja ezeket az embereket és nagyon rossz körülmémyek között, a létminimumon tartják szegény kutyákat. És ha sokan vásárolnak tőlük, akkor az igénynek megfelelően egyre többször próbálnak fialtatni egy kutyát, nem törődve az anyakutya egészségével. Ha fajtatiszta kutya az álmod, akkor valószínűleg nektek ez nem opció, de talán érdemes lenne elgondolkodni egy menhelyi kutya befogadásáról. A keverék kutyusok is szépek, aranyosak, ragaszkodók és anyagilag sem olyan megterhelő az örökbefogadásuk. :)
2019. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!