Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki ért a bull típusú...

Valaki ért a bull típusú kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Ett egy befogadott bull keverékem és nem tudom hogy csibészelték e,vagy mitől lehet, de ha elengedem pórázról ahelyett hogy szaglászna, futna, a kezemet akaraja elkapni, ugrál, kiszakította már több ruhánkat is. Rászólás, otthagyás nem válik be, volt hogy úgy rugdostuk le magunkról mert nem engedett el. Nagyon vad,dominál más kutyákat. Földredöntés, otthagyás után ugyanígy folytatja.

2019. okt. 31. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Játszani akar, neveletlen kutya módjára.

Mielőbb el kellene kezdeni vele egy kutyaiskolát, olyat, ahol értenek is a kutyákhoz!

Staffi gazdi vagyok egyébként.

2019. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy biciklivel viszed ki akkor hátha békén hagy vagy viszed pórázon és akkor végig pórázon marad.


Azt semmiképpen nem szabad neki hagyni, hogy ilyen agresszív legyen veletek, egy kutyaoktatóval kellene beszélned erről.

2019. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Játszik, méghozzá bullosan. Ez ilyen.


Meg kell neki tanítani, hogy hogyan kell "helyesen" játaszani. Zsákmányol, játsz vele kötéllel, mutasd meg neki, hogy mire szabad/ mire nem szabad ráfogni. A kezedre pl pont nem szabad. :)


Tanitsd meg ereszteni, fogni, zsákmányra koncentrálni.


Az a baj, hogy úgy látom, több nálad a hiányosság, minthogy egy-két kommenttel megoldjuk. Javaslok nagyon erősen kutyasulit.


Egyáltalán melyik menhely adott ki egy tapasztaltlan gazdához bull típust?


Egy pitbull gazdi

2019. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Minden kutyanal betartando a sorrendisegi szabalyrendszer.

Attol automatikusan szot fogad es tisztel.


Te mesz be eloszor az ajton. behivod a mogotted turelmesen varakozo kutyat.

Te eszel eloszor utanad/tok a kutya

2 meter tav toled,amikor eszel v etellel foglalatoskodsz. 2 meterre legyen minimum a kutya


Elbucsozas/megerkezes a lakasba: eloszor magasdal foglalkozz csak: sapka sal kabat cipo levesz taska lerak . Utana ranezel a kutyara es odahivod magadhoz. Elotte nem foglalkozhatsz vele!!!!


Setanal : ha huz fordulj vissza es amig fordulsz es laza a poraz,dicserd meg! Azalatt az idotartam alatt! Utana fordulas vissza dicser laza poraz idotartama alAtt es haladsz tovabb!!


Falatta tanitsd. Szeretettel. Suttogj hozza vagy csak kezjelek. Ezzel kenyszeritesd ki a figyelmet. Ha csak kezjellel dolgozol ,a kutya megszokja ,h visszanezeget rad menet kozben is.


Ha radharap ,mind h neM es hagyd ott. En honapokig csinaltam kitartoan es mostmar nem nagyon harapjateknal.

(Legutobb lefejel es eltorte az orrom- a fejrajazaba beleertem :D )

2019. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fuss vele porazon/vezesd le az energiajat! Utana higgadtabb lesz.


Az ugralas levezetetlen energia.


En felevesen vettem az ivaros fiu staffim. Akkoran erkezett mint egy kifejlett labrador.


Most mar 1,5 evesen jarunk futni.

2019. okt. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eloszor 3 het ereltevel hivtam egy oktatot : ellenem nevelte a kutyat ,agresszivaegre tanitotta. 2 alkalom utan amit asdig megtanitottam,eltorolte az oktato . Ki kellett rugnunk. 2 csaladtagom nezte vegig a tanitast.


Akarmelyik jol nevelt es idomitott staffistol kerdeztem,mind az mondta,h nincs jo oktato,o maga tanitotta be jutalomfalatokkal.

2019. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyel neki jatek kotelet. Ha tepi valamixet ,kapd elo a kotelet es add neki oda ,tedd a szajaba es mondd,h ez a tied es jatsszunk. Huzocskazzatok! Nalunk ez is bevalt. Az extravastag hevederporazt rongyosra tepte. Stb. A kozelet mindig elokapom . Ahogy no fel,ugy lesz egyre felelossegteljesebb!


Fontos a testmozgas napinta. Az mindent felulir! Kilometereken at fusson vagy huzzon sprinteket kis piros lezerlampaval sotetben. Kozben lehet a mozgasnak megfeleloen sulykolni a parancsszavakat es kezjeleket hozza.

Az en kutyam mar marionettbabukent hajtja vegre a kezzel adott parancsaim. Nappal barhol az utcan porazon.

2019. okt. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!