Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tegyem rendbe a kutyámat...

Hogy tegyem rendbe a kutyámat télen?

Figyelt kérdés

Inkontinens, nem tudja tartani se a vizeletét, se a székletét-ez egy baleset következménye, így fogadtam örökbe. Nyáron nincs vele különösebb gond, mert gyakrabban tudom fürdeni, viszont alapból is van egy kifejezetten budosnek mondható kutyaszaga. Nagytestű, hosszúszőrű, nyáron szoktam kozmetikushoz vinni, hogy könnyebb legyen rendben tartani. De ilyenkor rossz időben katasztrófa. Sokat van az ólban, kegyetlen szaga van, kaki ritkán van bent, inkább a pisi szokott becsurogni neki, de nem is kifejezetten azt, hanem magát a kutyaszagot érzem. Szalmát szoktam egyébként berakni neki és azt cserélem. Úgyhogy ez az első kérdésem, hogy az ólat mivel tudnám kitakarítani? Fabol van a belseje és nem aztathatom szét minden héten. A kutyának is brutal szaga van, de nem is az uruleket meg a pisit érzem, hanem kutyaszagot, de nyilván keveredik az elobbiekkel is. Na vele mit csináljak télen? Meg tudnám oldani a fürdetést, kozmetikushoz is elvihetem, de kinti kutyát nem jó fürdetni télen, azt mondják.. Engem nem zavar, én így fogadtam őt el, így is játszok vele, szeretetem, utána kezetmosok, csak őt sajnálom nagyon, most az esős időben, tiszta csatak meg sár, van neki fedett hely is, sokat van ott, de azért nem egész nap, az is büdös, a fele beton, fele föld. Nem tudom, hogy tartsam rendben. Ő nagyon jól érzi magát, úgy tűnik, hogy kicsit sem zavarja, de komolyan nem túlzok, olyan mint egy malac meg azok az elhanyagolt kutyák akiket megmentenek a rossz körülményektől. Úgyhogy nagyon szívesen fogadom a tanácsokat/ötleteket! A pelust sajnos nem tűri meg magán, de nem feltétlenül lenne jobb, ha mondjuk dolgozok és 8 órán keresztül a pisis pelenkaban lenne. Mit tudnék tenni a helyére, ahol a legtöbbet van, ami könnyen tisztítható, de kényelmes is neki? Az ól kapcsán van esetleg valami jobb ötlet mint a szalma? Előre is köszönöm a válaszokat!

És vajon a kutyám rosszul érzi magát így vagy az látszana rajta?

Tavaly is az nálam volt már, akkor nem találtam megoldást, csak vártam a tavaszt, hogy végre normálisan megfürdethessem.


2019. nov. 29. 02:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Jó minőségű tápot eszik, az emesztése rendben van, egészséges, azt mondta a doki, hogy vannak kutyák, akiknek semmi szaguk nincsen és vannak olyanok, akiknek meg van egy jellegzetes szaguk. Ez normális.
2019. nov. 29. 02:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Válaszolva :az én kutyám sztorija is hasonló, talán szomorúbb: májrákot diagnosztizáltak nála, már nem műthető, de gyógyszerekkel még kicsit húzható:( Hosszú szőre van, ami nagyon ápolatlannak tud kinézni pár hónap alatt. Azonban utálta és mindig is nagyon stresszelt a kozmetikusnál és állatorvos azt mondta, hogy ne tegyem ki stressznek, mert a máj repedéséhez is vezethet ilyen állapotban. (Kb ezt mondta.) Sajnos le is kakilja a szőrét. Én nem tudom kezelni. Ugy döntöttem, hogy hagyom inkább, szerintem csak emberi elvárás a kozmetikázás. Nyilván ha valamilyen fertőzés veszélye fenyegeti, akkor majd el fogom vinni, sajnos életét kockáztatva, kozmetikushoz,probálva egy alap kezelést kérni, de addig nem. Nálad is úgy gondolom, ha egészségét nem veszélyezteti a külseje, akkor hagyd, várd a tavaszt....
2019. nov. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sajnálom, hogy ilyen rossz helyzetben vagytok:(

Kakilni igazából akkor szokott, amikor épp mozog vagy ugat, csak úgy kipottyan belőle, szerencsére mindig jó állagú, nem szokott kakis lenni, inkább pisis, de ott szoktam tisztítani neki legalább nedves törlőkendővel. Szerintem, ha nem ez lenne a helyzet akkor is büdi lenne, mert tényleg nem pisit meg kakát érzek, hanem kutyaszagot, meg látom, hogy tiszta kosz a kutya, mert hol a sárban, hol a porban fetreng. De nyilván az, hogy a helyére is pisil, az pedig beszívja, nem túl jó:(

Nem csak a fertőzésveszély aggaszt, hanem én nyilván ember vagyok, magamból indulok ki, hogy mennyire pokolian érezném magam a helyében. És nem tudom, hogy egy kutya, hogy éli ezt meg. Mert én azt látom rajta, hogy élvezi az életet, szaladgál, játszik, sétálunk, hatalmas örömmel hempereg bele a sárba, nyáron is ha megfürdetem az az első hogy jól belefetreng a legnagyobb porba és fekete lesz az egyébként fehér kutya. Szóval nem úgy néz ki, mint aki tiszta akar lenni. Ha kakál azt észre se veszi, a pisit szokta tisztogatni magáról

2019. nov. 29. 03:46
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ami nekem először eszembe jutott, az a VetBed. A felületéről azonnal elvezeti a folyadékokat, majdnem száraz marad. Ráadásnak mosógépben mosható, nagyon jó hőszigetelő és méretre is vágható. Az első mosás után ijesztően megváltozik a felülete, de a tulajdonságait nem veszíti el (írja is a gyártó, hogy nem kell megijedni tőle).


Én a kutyaházba tennék a VetBed alá egy kutyapelenkát is, hogy a fa se tudja beszívni a pisit. Ebbe ugye úgy nem tud belebújni, mint a szalmába, szóval lehet hogy egy kis fűtés jó ötlet lenne neki, gyorsabban is száradna minden a házában.

Takarításra (márhogy a házának a takarítására) a Sanytolt ajánlom, nem okoz irritációt mint a Domestos vagy a hipo.


Ha a kutyád ki szokta szedni a rongyokat a házából, akkor viszont nincs jobb ötletem a szalmánál...

2019. nov. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Amit elfelejtettem:

A téli tisztításra lehet venni száraz sampont. Van állatgyógyászati is, az tuti nem fog irritációt okozni. Soha nem lesz olyan jó mint a rendes fürdés, de vészmegoldásnak jó.

2019. nov. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elmul válasza:
9%
Nem kell elkényesztetni 1 állatot,és nem lesz gond.Nekem is volt sokáig kutyám és imátam őket,télen ha nagyon hideg van akkor enged be őket,valami melegebb helyre.
2019. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!