Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton dörzsöli/vaka...

A kutyám folyton dörzsöli/vakarja a fülét, rázza a fejét, néha fel is nyüszít. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos cavalier king charles spaniel kutyám, az utóbbi időben kezdte el ezt csinálni. Azt hittem először, hogy bolhás, szóval megfürdettem, és alaposan átfésültem neki a területet, de semmi furcsát nem találtam, nem is bolhás. Kívülről is teljesen rendben nézett ki a füle, nem tudom mi baj lehet, de valami irritálja. Mostanában mikor megpiszkálja magának érzek valami kellemetlen szagot. Nem tudom mitévő legyek, ez mennyire lehet komoly?

2019. nov. 29. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez fülgyulladás. Fáj a füle, vidd orvoshoz!


Azért büdös, és azért nyüszít. Szegényke...

2019. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, így fogok tenni.
2019. nov. 29. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Bizony, gyulladt a füle szegénynek. A spánielek eleve hajlamosak a fülproblémákra, rendszeresen vizsgálni kell őket. Kérd meg az állatorvost - ha már úgyis ott jársz -, hogy mutassa meg, mire kell odafigyelned és hogyan tisztíthatod ki a kutyád fülét.
2019. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot. Azzal árthatok neki most valamit, ha csepegtetek a fülébe hallójáratba való fertőtlenítőt?
2019. nov. 29. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Sztem ne csopogtess bele semmit. Vidd orvoshoz. Anyemek a mienket se vittek, mikor hazamentem jol le is ba..tam őket es elvittem en. A doki meg engem cseszett le, hogy eddig vartam, nagyon be volt mar neki gyulladva. Arra figyelj hogy ugy fogjak neki kitakaritani ha csunya, hogy bódítják. Aznap es elotte lévő este már nem ehet.
2019. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. nov. 29. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemtudom mikor jutsz el vele állatorvoshoz. Lehet kapni fültisztító folyadékot. [link] talán még fressnapfba is láttam. Mi állatorvos javaslatára desztilálltvizzel higítottuk, így könyebb vele bánni és jobban oldja a fülzsírt. Telenyomod vele a kutya fülét, óvatosan bemaszírozod neki, aztán hagyod, hogy kirázza. De csempés helyíségben vagy szabadban csináld mert mindent befog teríteni az a trutyi amit kihoz a kutyád füléből. Kb. 2 hétig naponta kell tisztítanod vele a kutya fülét. Az állatorvos majd úgyis megmutatja a helyes használatot, ő is ilyennel fogja kipucolni. Emelett kapsz majd rá fülcsepet is.
2019. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!