Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazugság a tenyésztőtől?

Hazugság a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szóval vásároltam egy kiskutyát, előtte beszéltem a hölggyel. Az ő kanjától van, magyarul ő ezért fedeztetett. Telefonban nekem azt mondta hogy 3.5 hónapos. Ami abszolút nem igaz, hiszen július 17. Én született, azaz már 4.5 hónapos. Ezt az adásvételi szerződésen láttam utólag feltüntetve mivel nem én hanem a párom ment érte.

Csalódott vagyok, nagyon szép, nagyon aranyos, jól szocializált l, idegrendszerre is elég jó. 2 perc után otthon érezte magát de a kora kicsit csalódás nekem egy picit. Vagyis inkább az hogy kevesebbnek mondta....hozzáteszem hogy nem kaptam meg sem a törzskönyvet mert nem érkezett meg, illetve az oltási könyvet is elfelejtette oda adni, csak az útlevelet kaptam meg. Ráadásul nincs meg neki a veszettség elleni védőoltás sem és az oltási könyv nélkül nem tudom sem a chippet sem az oltást beadatni, elvileg postázza, kérdés hogy mikor, ma már ezért nem akartam felhívni...


2019. nov. 30. 00:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a miheztartás végett:

Ha a kan fedez kölyökért,akkor eleve nem a kan gazdája fog törzskönyveztetni, hanem a szukáé.

Ilyenkor a választott köly

köt a kan gazdája vagy magához veszi elválasztás után és úgy keres gazdát neki, vagy ott marad a kölyök az anyja mellett és a kan gazdája küld rá vevőt. Így a kölyök ára lesz a kan tulajdonosáé.

Tehát neked kérdező a kennelnév után kellene rákérdezni a MEOESZnél, állítotak-e ki törzskönyvet arra az alomra és készen van-e már a törzskönyv?

2019. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

A kan gazdája nem tenyésztő, hanem a szuka gazdája az. Tehát a törzskönyvet a szuka gazdájától kell elkérni, már amennyiben tényleg van a kiskutyának.

A kora nem mérvadó, tök mindegy az az 1 hónap. Viszont 4 hónapos korban az első veszettsége oltását már meg kellett volna kapnia.

A helyedben felvenném a kapcsolatot a tenyésztővel, azaz a szuka gazdájával.

2019. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm azért vagyok biztos benne mert ettől a tenyésztőtől vette egy másik tenyésztő is aki ajánlotta a hölgyet. Így mertem megvenni...!

Remélem hogy minden tiszta mert azért adtam ki érte 340 ezret hogy biztos legyek abban hogy nem egy szaporítótól veszek kutyát! Egyelőre csak ugye az adásvételi szerződés van és az útlevél van remélem hogy akkor ezekkel az információkkal tudok utána járni majd a dolgoknak. Köszönöm a hasznos válaszokat!

2019. nov. 30. 13:30
 14/18 A kérdező kommentje:
A kora végülis tényleg mindegy csak a csalódás hogy végülis nem igazat kaptam de ezt nem a kutya hanem a tenyésztő szempontjából csalódás!
2019. nov. 30. 13:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha útlevél van, akkor viheted oltani. Nem is lényeg az oltási.

A törzskönyv sajnos nem feltétlen a tenyésztő múlik. Nagyon lassan törzskönyveznek.

A kutyám szeptemberben született, a tkv-t márciusban kaptam meg. Nem a tenyésztő múlt, ő amint megkapta postára is adta

2019. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%

Az az 1 hónap nem érdekes, de a többi, amit írsz, nekem sántít, és úgy látom, nem csak nekem. Ne legyen igazunk, én azt kívánom, őszintén.

De ha figyeled a kutyás híreket, az elmúlt 1-2 évben több elismertnek ismert, díjakkal rendelkező mestertenyésztő bukott le szaporítóként, és állatorvos is, aki ehhez asszisztált.

2019. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek oltási könyv? Az én kutyámnak azonnal útlevelet kértünk, így soha nem is volt oltási könyve. Az útlevélbe vannak beírva az oltásai.
2019. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Igen, bekerülhetnek ide is az oltások, bár érvényes veszettség oltás nélkül az útlevél sem érvényes. :-)

[link]

2019. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!