Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy az Óriás Schnauzert...

Igaz hogy az Óriás Schnauzert nem ajánlják családba, mert agresszív lehet?

Figyelt kérdés
2019. nov. 30. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Bármelyik kutya lehet agresszív
2019. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem igaz !
2019. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Én nem tudom, ki és mit ajánl csak az, hogy a szomszédunkban az 5 gyerek és a sok háziállat mellett az évek során két óriás schnauzer is megfordult, az egyik ráadásul mentett volt. Családtagokkal nem volt egyikük sem agresszív, a nem családtagokat viszont nem engedték be. Hogy jó családi kutyák lehetnek-e, arról csak annyit, hogy a menhelyi snaci csak pár évig élt, de annyira megszerette a család, hogy utána tenyésztőtől hoztak egy kölyköt, akit máig úgy emleget a gazdája, hogy az élete legjobb kutyája.

1-vel egyetértek, bármelyik kutya lehet agresszív. Annyi kiegészítést tennék, hogy egy óriás snacinál ezt komolyabban szokták venni, mint egy csivavánál, a tétje is nagyobb. De nekem eddig az volt a benyomásom, hogy amelyikkel foglalkoznak, nem balhézik fölöslegesen.

2019. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
84%
Az elsőnek igaza van. Egy kutya nem abból áll, hogy de jó van egy kutyám egy kis simi simi, és kész. Őket is kell szocializálni más kutyákkal, nevelni, tanítani. Érdemes kutyasuliba járni rendszeresen. Onnan nem csak a kutya, hanem a gazda is sokat tanulhat. :)
2019. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. De dominans, az teny. Tizenevesen diakkent szobat bereltem egy neninel, akinek volt egy orias schnautzere. Egyszer azt csinalta, h beengedett, de ki mar nem. Az ablakon kellett kimasznom, h eljussak a suliba. Rendesen dolgoznom kellett rajta, h tisztazzuk az eroviszonyokat. Birtuk egymast amugy, mar elotte is, de uj szintre kellett helyeznunk a kapcsolatunkat. :)
2019. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, csak érteni kell a neveléséhez, de ez bármely kutyára igaz. Bármelyik agresszív lehet, ha nem nevelik megfelelően.
2019. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!