Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív gazdik a kutyafuttat...

Agresszív gazdik a kutyafuttatóban?

Figyelt kérdés

Nemrég lett kutyánk, és gondoltuk, hogy eljárunk vele futtatóba. Elég zárt közösségbe kerültünk be így első körben, ahogy a kutyink nehezen illeszkedik be a falkába, úgy mi is a gazdik társaságába. Főleg, hogy ma az egyik gazda qva anyázva cibálta be a kutyáját, majd kb. 165 cm magasból levágta a földre, káromkodva. Mi inkább nem szóltunk semmit, de számomra kicsit elvette a hangulatomat a kutyás közösségektől. Pedig tudom, hogy a kutyámnak szüksége lenne rá, de nagyon furcsák a gazdák, valahogy egyiknek sincs pozitív kisugárzása...


Ti voltatok már hasonló helyzetben? Melyik kutyafuttatót ajánlanátok Budapesten, ahol az emberek is jófejek és nem parasztok a saját kutyáikkal?



2019. okt. 23. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Tudod a kutya futtató kutyáknak van.Nekik kell benne jól érezni magukat és nem neked közösséget találni..

Neked elsősorban ott az a dolgod,hogy figyelemmel kísérd a kutyádat ameddig a többiekkel van,szedni az ürüléket ha esetleg ürítene,stb.

Nagyon utálom az olyan gazdikat akik beszélgetni meg traccsolni jönnek oda és nem figyelnek a kutyáikra.Vagy épp telózni mert nem bírja ki azt a fél órát,hogy ne a telefont nyomkodja..


Elengedik a kutyákat és persze a futtató másik felébe nyomják a hülyeségeiket miközben azt se látják,hogy a két ivaros kutya épp kölyköket csinál aztán meg jönnek a netre kérdezősködni,hogy 'mennyi ideig tart a vemhesség?','hány kölyökre számíthatok?','hol találjak nekik gazdit?','megnőtt a kutya hasa vemhes lehet?' és társaik.

Vagy megtépik egymást és mire felfigyelnek rá,oda érnek már megvan a baj és a naagy jó közösség utána mutogat a másikra hogy ki kutyája a neveletlen és hibás meg ejnyebejnyézik a kutyákat mintha ők tehetnének róla,hogy le vannak szarva..:D


Szóval én azt mondom,hogy menj bármelyikbe,mindegyik ugyan olyan és nagyjából

2-3 utcánként van egy kutyás futtató (itt pl a west end környékén kapásból van 6).Vannak akik már ismerik egymást így azokkal nehezebb szóba állni van akik nem is akarnak beszélgetni (például én is örülök,ha békén hagynak) és van akihez azért nem lehet szólni mert agyilag ott sincs a futtatóban.

2019. okt. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igazából nem erre irányult a kérdésem, a gond azzal van hogy ebben a futtatóban többen verik a kutyájukat és üvöltve káromkodnak. Nem traccspartit akarok magamnak, hanem értelmes emberekkel körülvenni a kutyámat, ha már tele van a futtató, mert hiába van el a kutyákkal egy ilyen agresszív megnyilvánulás a kutyámat is negatívaan érinti. A legutóbbi földhöz vágás után befutott mögém, nézte a nyüszítő másik kutyát és teljesen nem értette mi történik.


Konkrétan reccsent a kutya a kövön. Hogyha odamegyek szólni, akkor meg lehet én is kapok visszakézből egy pofont. Sajnálom, de engem az ilyen közösség frusztrál, mert legszivesebben szólnék, hogy ez már lassan kimeriti a felelőtlen allatartas fogalmát, de akkor meg jönne a részükről az obszcén szavakkal tűzdelt monológ, hogy mit szólok be a kutya nevelésébe.

2019. okt. 24. 06:57
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Akkor ne járj oda többet.
2019. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezért érdeklődöm, hogy Budapesten azon belül is inkább a budai oldalon melyik futtatót ajánlanátok, ahol normálisak a gazdák? Értem itt ez alatt hogy nem verik a többiek előtt a saját kutyájukat és nem káromkodnak üvöltözve.
2019. okt. 24. 09:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ahova mi mentünk, kisebb közösség, max 10 gazdi jár le este
2019. okt. 24. 09:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Még a Budai oldal is elég nagy szórás, mégis, merrefelé tudnál/szeretnél menni?

Én pl. a Bikás parki kutyafuttatóba jártam viszonylag sokáig, nem volt vele különösebben gondom, kb. 1 éve költöztünk el. Van Facebook csoportjuk is ilyen néven, azt még a mai napig nézegetem nosztalgiából, normális társaság.

2019. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi a Széll Kálmán tér környékén vagyunk helyileg, ami útba esne az a Clark Ádám tér környéke illetve a déli pályaudvar felé
2019. okt. 24. 10:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon vagyok ismerős arra, de mintha a Városmajori futtatóról jókat hallottam volna. Szemre azért van kínálat, ott van a Gesztenyéskert (Mom park), Papkert a Mechwart ligetnél, stb. FB-n megnézheted milyen arcok járnak arra, vannak csoportjaik.

Én amúgy a Széll Kálmán térről, de főleg a Clarkról még a Bikásig is elmennék, villamossal nagyon jól megközelíthető.

2019. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Idióta gazdik mindenhol vannak sajnos, én vidéki vagyok de itt is több a gyökér mint a normális. Lényeg, hogy a kutyád jól érezze magát és biztonságban legyen.
2019. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
Menj vissza videkre. Milyen jogon szolsz bele mas kutyak helyenvalo nevelesebe? Mi is es a barataink is foldreteritjuk a kutyat,ha rosszat csinalt.
2019. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!