Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutyusom lába kisebesede...

Kinti kutyusom lába kisebesedett a hótól. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Már hét éves, mindig is kinti kutyus volt, télen bejöhet az előszobába, de nem igazán szeret bent lenni. Inkább csak a -15--20 fokban, éjszakára jön be. Ma is kint volt egész nap, de nem sokat láttam a hóban, a fedett teraszon volt a délután nagyrészében, utána kimentem hozzá, játszottunk a hóban és azt vettem észre, hogy két talpa a parnacskák között vérzik. Kicsit jeges nálunk a járda. Vajon az sértette meg, vagy fagyás?! De már 20 perc játék után vérzett neki és az én kutyusom hozzá van szokva a hideghez/hóhoz. Nagytestű, hosszúszőrű. Eléggé aggaszt a dolog. Beengedtem, de amint nem vele foglalkoztam már neki mehetnéke van. Az ólban fekszik most, szalmával van neki kibélelve és azért nincs még - 20 fok szóval remélem jó helyen van. Nem úgy néz ki, mint aki nagyon fázna és a kedve is jó. Valaki kutyusával történt már hasonló télen? Mivel kezeljem? Bekötni nem tudom neki, azt leszedi.
2019. dec. 2. 21:44
 1/5 Lizolu ***** válasza:
100%

Vetramil tappancs védö krémet ajànlom.

De sérült börre nem szabad hasznàlni.

Én ezt hasznàlom és eddig még bevàllt.2700 ft

2019. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Szóval ha meggyógyult neki, akkor kell majd ezt használnom, hogy megelőzzem az újabb sérülést?
2019. dec. 2. 22:14
 3/5 Lizolu ***** válasza:

De szerintem ha hasznàlod akkor se lesz baja.A papirjan azt irja,hogy sérült börre nem lehet hasznàlni.

Én megelözésre hasznàlom.Eddig még nem volt bajuk egyszer se télen.

2019. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szorj a husra neki koromvuragszirmot. Gyogyteakent veszem es sebgyogyito!

A melegben jobban gyogyulnak a sebek. Embernwl is.

A ho ujraaztatja a sebet es nem tud begyogyuln.


30-40 cm-rol infralampaval vilagosd a labat. Az is segit a gyogyulasban. Ellenorizd a tavot,ne egesse meg.

2019. dec. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neogramormon /remélem jól írtam le/ azaz hámosító kenőcsként használják a gyógyászatban /ahol sebes v hiányzó bőrfelület található/úgy tudom az állatoknál is lehet használni.Ameddig bent van be kéne kenni neki a lábközeit és kösd be,mert lenyalja!

Ugye nem sózzátok le a közlekedési útvonalatokat az is szétszedi az állat lábát!

2019. dec. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!