Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusként vissza...

Kutyakozmetikusként vissza lehet utasítani olyan nyírási kéréseket, amik nem a legjobbak a kiskutyának?

Figyelt kérdés
Adott például egy pomerániai. Nekik a szőrüket köztudottan nem szabad nyírni, mert akár évekbe is telhet, amíg ismét összeszedi magát és ha rövidre le van nyírva, az rombolja a kutya önbizalmát. Nyilván a popsijánál meg a tappancsai között kivágni más, de divatból lenyírni nagyon nem javasolt. Ha adott egy kutyakozmetikus, akihez visznek egy ilyen kiskutyát, hogy csináljon belőle olyat, mint Boo, akkor visszautasíthatja azt a kutya jóllétére hivatkozva? Jogos egyáltalán ez? Nem vagyok szakmabeli, csak kíváncsi vagyok, mi a megfelelő lépés egy ilyen esetben.
2019. dec. 4. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Persze, de akkor be kell vállalnia az ügyfélvesztést. Mert hiába vagy lelkiismeretes és támasztod alá szakmailag, hogy miért nem jó, az ilyennek sokszor az jön le, hogy nem vagy hajlandó megnyírni a szeme fényét, aztán meg ki tudja miket híresztel rólad. Viszont az is tuti, hogy hogy fog találni olyan kozmetikus, aki még fogja csinálni amit akar.
2019. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Igen, aztán nem lesz pénzed.
2019. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Ismerek olyan kutyát, aki aljszőrzetes hosszúszőrű és nyírás nélkül nagyon szenved nyáron. Nem erre a klímára lett kitenyésztve. Szerintem mindenki döntse el maga.
2019. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Udvariasan tájékoztatod a gazdit, hogy nem jó ötlet, amit kér. Ha meggyőző vagy, valószínűleg meggondolja magát. De ha mégsem, akkor jobb, ha mégis megcsinálod a legkisebb kárt okozva a kutyusnak, de úgy, hogy azért a gazdi is elégedett legyen. Különben máshol csináltatja meg.

Persze azért van egy ésszerű határ, amit a gazdi kérhet. Állatkínzásig azért nem fajulhat a kérése (ha létezik egyáltalán ilyesmi).

2019. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen.

Egy lelkiismeretes ember, legyen akármelyik szakma képviselője, bármikor visszautasíthat olyan ügyfelet, akinek a kérésének a teljesítése a szakmai elveivel nem egyeztethető össze.

Ezzel természetesen elvesztheti az adott ügyfelet, aki el is mondhatja az ismeretségi körében mindennek, de ha jól végzi a munkáját, normális ügyfele mindig lesz.

Nem kötelező senkinek eladnia magát egy tál lencséért.

2019. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem legyen egy írásos dokumentumod, hogy mit vállalsz, ha valaki olyat kér, ami abban nincs benne, erre hivatkozhatsz azoknál is, akik nem fogadják el az észérveket.
2019. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Az ugye megvan, hogy a nyíró ember azt kell tegye amit akarok, mivel én fizetem? Azaz, én döntök, nem ő.

Ha nem teszi amit kérek, keresek másik szakembert, te meg majd magyarázd meg a villanyszámlásnak, hogy miért nem fizetsz, meg a gyerekednek, hogy miért nincs új Ájfon harácsonyra!

2019. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Létezik Budapesten olyan fodrászat, ahol csak férfiakat fogadnak és nem vállalnak nőket, hiába menne egy hisztis p*csa verni az asztalt, hogy márpedig neki ott csináljanak frizurát, elküldenék, ettől még nem mennek tönkre, publikus, hogy mit vállalnak. Egy kutyakozmetikus ugyanezt megteheti, hogy leírja, mit vállal, azon túl semmit.
2019. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Ha nem teszi amit kérek, keresek másik szakembert"


Szerintem nem sírna utánad. Én pont ilyen szakemberhez hordom szívesen az állatomat. Hidd el, lesznek elegen, akik a lelkiismeretesen dolgozókat keresik és nem azokat, akik ész nélkül bármit megcsinálnak. Egy jó szakembernek mindig van elég vendége, nem kell attól félnie, hogy egy hisztis pinna otthagyja.

2019. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Minden indoklás nélkül vissza lehet utasítani bárkinek a kiszolgálását. velkám to nemkommunizmus.
2019. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!