Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusként vissza...

Kutyakozmetikusként vissza lehet utasítani olyan nyírási kéréseket, amik nem a legjobbak a kiskutyának?

Figyelt kérdés
Adott például egy pomerániai. Nekik a szőrüket köztudottan nem szabad nyírni, mert akár évekbe is telhet, amíg ismét összeszedi magát és ha rövidre le van nyírva, az rombolja a kutya önbizalmát. Nyilván a popsijánál meg a tappancsai között kivágni más, de divatból lenyírni nagyon nem javasolt. Ha adott egy kutyakozmetikus, akihez visznek egy ilyen kiskutyát, hogy csináljon belőle olyat, mint Boo, akkor visszautasíthatja azt a kutya jóllétére hivatkozva? Jogos egyáltalán ez? Nem vagyok szakmabeli, csak kíváncsi vagyok, mi a megfelelő lépés egy ilyen esetben.
2019. dec. 4. 10:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
97%

Én ilyenkor udvariasan tájékoztatom a gazdát, hogy miért nem tesz jót a kutyának vagy a kutya egészségének az, amit kér. A gazdik 99,9%-a felfogja. A maradék meg alapból hülye, az meg felőlem mehet oda, ahova akar.

Üdv, egy szakmabeli

2019. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
96%

Persze, én sem vállalok el olyan munkát, amihez nem szívesen adnám a nevem. Ettől még ugyanúgy tele a naptáram hetekre előre.

Az "én pénzemből élsz, azt csinálsz, amit én mondok" vendégeket meg élből elhajtom.

2019. dec. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!