Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Inkontinens kutyának mit...

Inkontinens kutyának mit ajánlotok a kutyaólba?

Figyelt kérdés

Gerinc eredetű probléma miatt nem tudja tartani a vizeletét, túl vagyunk rengeteg vizsgálaton és kezelésen, nem gyógyítható sajnos. Nagy hidegekben bent alszik éjszaka, de nem egyszerű, nem is igazán szeret bent lenni, állandóan menne ki, a pelust leszedi magáról. Simán lehetne kinti kutyus, mert nagytestű és hosszúszőrű keverék, de egy picit mindig pisis szokott lenni a hasa, őt úgy tűnik, hogy nem zavarja, de én félek, hogy felfázik. Szóval van egy szigetelt, szuper ólja, amit nagyon szeret. Tavaly csak újságot tettem alá vagy valami papírt és azt cseréltem minden nap, az egészen jó volt, de most szalmát tettem be, imádja, nagyon tetszik neki viszont sajnos, ha belepisil az egyáltalán nem szívja be. Mióta szalma van bent neki, azóta estére már tocsog a pisiben az ól. Amikor nem volt bent semmi akkor undortio, de beszívta a fa, így meg megáll a szalma tetején, d

Vagy az is lehet, hogy annyira tetszik neki, hogy többet van bent és több is a pisi. Pedig pont azt olvastam, hogy a széna a legjobb, mert az gyorsan szárad, de úgy látszik ennyi nedvességet nem bír. Budos is nagyon, viszont az a kisebbik baj, cserélem minden nap és csak a nap végére szokott gáz lenni a helyzet. A nedvesség a baj. Hallottam a vetbedről. Nem jó neki, mert minden ilyen matracféleséget szétszed és szerintem az nem is kinti ólba való, bár ezt nem tudom.


2019. dec. 5. 04:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy a szalma levezeti a nedvességet az aljára és a teteje hamar szárad. Ez igaz, hogy alatta van a tócsa, de én azt hittem, hogy azért mert megáll a tetején és lassabban szívódik be. Szóval akkor maradjon neki a szalma? Ebben az esetben még mindig az a legjobb neki?
2019. dec. 5. 04:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a széna alá lehetne tenni fapelletet? Kisállatoknál azt használjuk az alomtálcába, nagyon jól szívja a pisit. Szoktunk rá szénát tenni, a széna mindig száraz marad és a tálca alján sem áll a nedvesség. Multiban (barkácsáruházak) is kapsz zsákban, csak olyat vegyél, ami nincs átitatva semmivel, natúr.

Ha jó vastagon beszénázod, akkor nem is kényelmetlen rajta feküdni. Morzsává esik szét, ki lehet lapáttal szedni. A szagot is megköti valamennyire.

2019. dec. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a felső logikából kiindulva szilikon macska alom a széna alá? Az tökéletesen felszív mindent.
2019. dec. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor széna, vagy szalma? Mert nem mindegy!

Erre a célra a szalma a jobb, a szénát takarmányozásra használják.

Nagyon jó ötletet adott az előttem szóló a macskaalommal, azt kellene a szalma alá tenni!

Igaz a szilikonos elég drága 4-5ezerFt(?) ugyanerre acélra jó lenne az 500Ft-os Cirmi macskaalom is, beszív mindent és teljesen szagtalan.

Kedves Kérdező, ha fiú a kutyus, tudnék neked adni ajándékba kan kutyára való inkontinencia "nadrágot", nekünk már nincs rá szükségünk és megmaradt bontatlan csomag. Teljesen szárazon tartja a kutyát. Tényleg szívesen elküldöm, szerintem még a méret is jó lenne. Így néz ki:

[link]

Mi azt tapasztaltuk, hogy ezt nem szedte le a kutyánk.

Ha megpróbálnád, kérlek írj privátot, tényleg ajándékba adnám, mint sorstársnak!

2019. dec. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem ez ugyanő, tavaly is volt kérdése, emlékszem arra is. :) Szerintem tök jó tanácsokat kap, és szuper, hogy ennyire foglalkozik szerencsétlen kutya jólétével.


Kérdező, ha a szalma tetszik neki, az alá nem próbálod a vetbedet? Oké, hogy a rongyokat szedi szét, de ha felette van a szalma, amit imád, akkor hátha nem azzal foglalkozik, hiszen akkor kvázi átveszi a padló szerepét.

A macskaalom jó ötlet, bàr a csomósodó lehet necces - az ugyanis nagy gombócokba áll a pisitől, így marad tiszta. Viszont a kutya meg nagytestű, ha széttapossa, akkor nem biztos, hohy sokkal jobb, mármint ha szanaszét morzsálódik a használt alom, akkor mindent takarítani kell, nem elég a gombócokat, az meg úgy már hatalmas kiadßs napi szinten.

De egyszeri próbának akár ez is jó lehet.

2019. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!