Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy háznál látom, hogy a kutyus ki van állandóan kötve?

Figyelt kérdés
Most költöztem a környékre, de pár ember mondta, hogy évek óta ott van szerencsétlen. Télen, nyáron, esőben, hóban...
2019. dec. 6. 00:25
1 2
 11/15 Lizolu ***** válasza:
Ha kertvàrosi részen sétàlsz vagy külvàrosban rengeteg ilyet làtsz.Nàlam a legszomorubb ,hogy az egyik kutya a haz elé van kikötve.2 éve jàrunk arra sétálni.Azòta 3 m-es làncon van.Ha ezekkel foglalkoznànak a kutyàk 60%àt begyüjthetnék.Rengeteg kutyànak nappal kennel este udvar jut csak.Szerintem ha a kutyàk 10%a van rendszeresen sétàltatva sokat mondok.Ez Magyarorszàg.....
2019. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mássz be barátom és tulajdonítsd el a kutyát, mást nem tehetsz. Csak aztán ne ereszd ki nehogy meglássa a gazdája és kiüssön a hajad alól.
2019. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Zsabra01 válasza:
3. válaszoló.. Szegény kutya? Hát mostmár tényleg az. 7.5 négyzetméter placc kevés? Nagyobb mint a szobád, gondolkozz már! 1 hét zárka után visszatettem, de megint lelécelt. Pedig amíg nem kezdett el lelécelgetni a nagy udvarban volt mindig. Aztán mikor elkezdett mindig lelécelni. szomszédok már panaszolták. Ekkor csináltunk neki külön placcot. Amit szökés mentesre próbáltunk kialakítani. De ő nagyon okos kutya volt megoldotta, hogy kiássa magát alól. És még fel is akartak miatta jelenteni. pedig kicsi termetű kutya volt.. Ekkor zártam be először a disznó ólba, hogy megcsináljuk alól betonnal hogy ne ásson ki ott. De nem telt el 3 nap, megint kint volt! Ekkor már a dróthálon mászott fel! Itt volt az a pont amikor bezártam. Kb amikor a választ írtam. Egy hétig ott is volt. De csak vissza kiengedtem, mert megsajnáltam. Adtam neki még 1 esélyt, de csak kiszökött, és a szomszéd kutyának próbálta játszani az erőset, nem neki lett boldog végű a történet. Na ez az ami miatt megértem, miért vannak láncon egyes kutyák! És ez volt a pont amikor eldöntöttem többé nem kell egy kutya sem. És ezt nem képesek egyesek megérteni? Nem a lánccal van az embereknek a gondja, hanem azzal, hogy nem látnak bele a valóságba! Számukra minden kutya, aranyos, engedelmes az ember legjobb barátja vagy nem tudom mit hisztek. Pedig a ti érdemetekben vannak a kuyták szabadságának szabadságának korlátozása!
2020. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, 7,5 négyzetméret nagyon kevés. Ha tetszik, ha nem...
2020. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha ivartalan lenne és napjában megadnád neki a séta+agyi+fizikai fárasztást, amit megÉRDEMEL, akkor nem szökne...
2020. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!