Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat arra, hogy csak a tálból ehet, engedéllyel?

Figyelt kérdés

Nem szeretném,ha mindent összeenne,amit talál,ill. hogy esetleg megmérgezzék.

Ez visszaüthet úgy,hogy nem fogad el mástól kaját,ha nem vagyok ott?


2010. júl. 19. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az enyémet úgy tanítom, h ha a földre adok neki kaját, akkor abba teszek egy kis csípős pirosaranyat, és akkor nem eszi meg. :) Ha a tálba teszem, abba nem teszek, már kezdi felfogni mivan.

Mástól nemfogad el kaját...hát ezzel azt csinálnám, hogy több ismerősömmel adatnék neki csípőset, viszont egyel, aki esetleg adna enni, ha én nem vagyok otthon (ha történne vmi ami miatt másra kell bízni) azzal simát. A kutya úgy is megisemeri ki kicsoda. Viszont ezt csak olyan emberrel taníttanám meg akiben 100, h megbízok, és gyakran jön ide, tudja, hogy nevelem a kutyáimat.

2010. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Leülteted, mondod, hogy marad. Elkezded letenni a tálat, ahogy áll fel, azonnal visszaegyenesedsz, és ismétled a marad-ot. Ezt addig csinálod, amíg a kutya rá nem jön, hogy csak akkor kapja meg a kaját, ha te letetted a tányért, elléptél tőle, és azt mondtad neki, hogy a tied.

Másik. Megkérsz embereket, hogy adjanak kaját a kutyának. Ha a kutya megpróbálja elvenni, rászólsz, hogy nem szabad. Ha szót fogad, te a saját kezedből megjutalmazod, illetve megdicséred (a másik embertől soha ne kapja meg!).

Más. Leülteted vagy lefekteted a kutyát, és jutalomfalatot dobsz a lába elé, és mondod, hogy nem, nem szabad. Ha nem veszi el, a másik kezedből megjutalmazod, illetve megdicséred. Ha elveszi, nem kell megszidni, újból kell kezdeni. Aztán lehet bővíteni, hogy dobálsz elé akár 10-15 darabot, közben folyamatosan dicséred, és a végén jutalmazod meg.

Utcán is mindig rá kell szólni, hogy ne vegyen fel semmit. Ha szót fogad, dicséred, jutalmazod.

Mindegyik verziót többször, napokon keresztül kell gyakorolni, rendszeresen ismételni. Azért, mert egyszer egy emberrel kipróbálod, még a kutyánál nem fog működni az élelem megtagadás. Legyél kitartó.

Kb. ennyi.

2010. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!