Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutya egyfoly...

Normális, hogy a kutya egyfolytában ugatja a szomszédokat kerítés mögött?

Figyelt kérdés
Ha kint van a szomszéd az udvaron vagy mások is ott vannak akkor egész nap ugatja szinte kis megállással csak.Hiába viszem ki másfél két órára lefárasztani utána ugyanúgy folytatja.Mit lehet tenni?
2019. dec. 7. 18:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Átláthatatlanná teheted a kerítést, például nádszövettel. Az sokat segíthet.
2019. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 lugoka ***** válasza:
84%

Mennyi idős és mióta van ott a területen a kutya? Csináltak-e valamit a szomszédok a kutyával? Egy idő után meg kellene szoknia, hogy ott vannak.


Én direkt kimentem beszélgetni a szomszéddal, úgy a kerítésen keresztül. Ha nagyon hangoskodott rászóltam. 3-4 alkalom után megszokta. Azóta már ő megy oda ha kint van a szomszéd, hogy simogassa meg. A vejét viszont megugatja ha közel megy a kerítéshez :)

2019. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
11 hónapos kaukázusi,pont ezaz hogy átláthatatlan a kerítés mert betonkerítés van hátul,de már a hangok miatt is ugat.
2019. dec. 7. 19:32
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg letiltani, lenevelni róla miért nem kezdted el? Nem, nem normális és valószíműleg iszonyat idegesítő mindenkinek a környéken!
2019. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem normális. Én kerültem már agyvérzés-közeli állapotba (190-es vérnyomás és fejzsibbadás) a szomszéd kutyája miatt, amikor kb. 5 órája megállás nélkül ugatta a nagy semmit másfél méterre az ablakomtól, megspékelve a kerítésnek ugrálással. A legszebb az volt az egészben, hogy a gazdik ott lébecoltak körülötte, de eszükbe sem jutott rászólni, ne adj isten megpróbálni megnevelni. Természetesen ez nem egyszeri eset volt, mert azt valahogy kibírtam volna, hanem állandóan ezt csinálta a kutya, nap mint nap. Már nem ott lakom..
2019. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Kimegyek vagy 5-ször rászólni.De azt is írd légy szíves,hogy lehet erről lenevelni eredményesen?
2019. dec. 7. 20:44
 7/33 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogy kéne megnevelni, mert nincs kutyám, soha nem is volt. Macskám van, aki természetesen nem hangoskodik, de egyéb esetekben a szimpla "NEM!" szócskából is ért.. (pedig "csak" egy macska, amely faj a kutyával ellentétben igencsak nehezen nevelhető).
2019. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Bocs, nem kritikának szántam az előzőt, csak eszembe jutott az a "dög" (kis patkányozó példány volt), amely egy évig keserítette az életem, és máris felment a vérnyomásom..

Mekkora területe van a kutyának? Mert ugye, mégiscsak egy kaukázusiról van szó, nekik nem elég egy egy kis lekerített kertrész. Dolgoztam alkalmanként lovardában, ahol ilyen kutyák voltak, de csak az első napokban ugattak meg. Amikor már megismertek, csendben voltak, persze, tartottam tőlük a "lánc-távolságot", mert jobb a békesség. . No de nekik hatalmas területük volt, nem volt ingerszegény a környezet, talán ezért sem voltak hisztisek. Persze, mint őrző-védő fajta, ha kellett, ugattak, de sosem ok nélkül.

2019. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Mit és mennyit foglalkozol a kutyával?
2019. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Naponta kiviszem sétáltatni,általában késő délután 1 órára,amikor kisebb volt akkor tanítottam alap dolgokra jutalomfalattal mostanában csak séta szokott lenni.Nincs olyan hatalmas területen 300 m2 kb.
2019. dec. 7. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!