Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el hogy a kerítés...

Hogy érjem el hogy a kerítés mögött ugató kutyáktól ne őrüljön meg?

Figyelt kérdés
Ha kerítés mögül ugat egy kutya, rögtön bekattan és majdnem kitépi magát a kezemből. Hogy kell megtanítani hogy így is szépen haladjon?

2019. aug. 30. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Kinyitod a kaput
2019. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Amikor nekünk semmi sem használt elektromos nyakörvet vettünk. Lehet, hogy először kicsit kegyetlenül hangzik, de egyáltalán nem az. 3 funkció van rajta: hangot ad ki, rezeg vagy ráz. A rázás is gyenge, ha max. fokozatra felveszed és kipróbálod magadon, akkor csak egy kis bizsergés az egész.

Amikor elmentünk egy kerítés előtt, akkor határozottan rászóltunk, hogy nem és egyszerre megnyomtam a hangot. Elöször ez sem volt elég, úgyhogy kapott egy rezgést is. Ott már befejezte. A rázást sohasem kellett használnunk, a nyakörvet is vagy 5x, utána elég volt hogy nem és be is fejezte. A fokozatosság volt szerintem a kulcs, hogy egyre "durvábbat" kapott, ha nem fejezte be. Igazából a hangnál és a rezgésnél is csak attól ijedt meg egy kicsit, hogy hirtelen történt és nem tudta mi az. Mások, akiket ismerünk egy flakonba követ szórtak és megrázták, amikor rosszat csinált vagy egy kis vízzel lelocsolták.

2019. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

A tuti megoldást nem tudom, csak azt, hogy én mit csináltam a kutyánkkal: ha olyan kerítés felé közeledtünk, akkor megpróbáltam a kutyákról elterelni a figyelmét (szereti a hasát, úgyhogy jutalomfalattal), az ideális az, ha rád figyel ilyenkor ;). Ha ez nem jött össze és elkezdett húzni, ugatni, akkor hátra arc, visszább mentünk és újból kaja, figyelj, ha húz, akkor hátra arc... tudom, hogy unalmas és jó esetben csak hülyének néznek, rossz esetben az acsargó kutya gazdája is neked megy, hogy mit hergeled a kutyáját.

Vagy ez a módszer vagy az idő hozott valamennyi eredményt, idővel egyre kevesebb kutyának pofázott vissza séta közben, aztán az első tüzelés után szinte meg is szűnt a probléma. Amióta ivartalaníttattuk, azóta újra kezdte a visszapofázást, de kisebb mértékben. Most forgolódhatok megint mások kerítése előtt, de már jobb a helyzet, sokszor elég az is, ha rászólok.

2019. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig visszarántottam, kizökkentettem, ha nekiállt ugrálni, ugatni. Ha nem foglalkozott velük, akkor nagyon megdícsértem. 4 hete van nálam, utcáról fogadtam be. Most már nem foglalkozik velük, még a fülét sem mozdítja.
2019. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Ja meg persze rászóltam azonnal, ha nekiállt húzni, ugatni. Követtem a mozdulatait, és már akkor beavatkoztam, mikor csak el akarta kezdeni.
2019. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!