Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutya egyfoly...

Normális, hogy a kutya egyfolytában ugatja a szomszédokat kerítés mögött?

Figyelt kérdés
Ha kint van a szomszéd az udvaron vagy mások is ott vannak akkor egész nap ugatja szinte kis megállással csak.Hiába viszem ki másfél két órára lefárasztani utána ugyanúgy folytatja.Mit lehet tenni?
2019. dec. 7. 18:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Vedd meg ezt a könyvet:

[link]


Tanítsd meg az irányokra, nagyon hasznos.


Vidd teljesítménytúrázni, nézz utána a hard dog race-nek vagy keress hasonlót, menj el vele őrző-védő képzésre.

2019. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém ezt csinálta, megküldtem vízzel a slagból. Nem kellett sokszor. Mondjuk ez télen nem a legjobb megoldás, de spriccelővel próbálkozhatsz.
2019. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Megnéztem a szülőket amikor vettem.Jó az apja elég határozott kemény kutya volt,az anya nyugodtabb nem is ugatott meg.Azt gondoltam,hogy mit fog örökölni de jobb idegrendszerre számítottam.

A könyvet megnézem.

2019. dec. 9. 17:16
 24/33 A kérdező kommentje:
Őrző védő képzésre 1 éves kortól ajánlott nem?
2019. dec. 9. 17:17
 25/33 anonim ***** válasza:

Kaut egyáltalán nem ajánlott őv-re vinni!

Amikor azt kérdeztem, hogy a szülőknek utána néztél-e, akkor nem arra gondoltam, hogy láttad-e őket pár percre. Hanem, hogy a tenyészszemlén, ösztönpróbán mit mutattak, idegen helyen hogy viselkednek, fiatalon milyenek voltak, a felmenők, testvéreik, a tőlük származó esetleg korábbi almokból a kölykök milyenek, stb.

Egyáltalán fajtatiszta a kutya, tenyésztőtől? Van tk-e? Merthogy az írásból az jön le, hogy egy helyen van a szuka és a kan. Ez meg tipikusan szaporítóknál van így.

2019. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Csak a szülőknek volt törzskönyve.Jó így rá lehet fogni,hogy nem fajtatiszta és nem tenyésztőtől lett véve.

A közelben sajnos nincs is normális tenyésztő.De az miért baj,ha egy helyen van a szuka meg a kan? Fajtatiszta attól még lehet nem? Korábbi kölykökről nem kérdeztem.A szülőkkel nem volt gond idegen helyen.

2019. dec. 9. 23:38
 27/33 A kérdező kommentje:
Amúgy egyáltalán nem ajánlott mégis miért viszi rengeteg ember őrző védőre?
2019. dec. 10. 00:59
 28/33 anonim ***** válasza:

A link szerint területvédő, házőrző.

[link]

2019. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Igen, szaporítótól van! És nem, nem fajtatiszta! Hisz a szülők nem felelnek meg a tenyésztési elvárásoknak! Mellesleg nem is lehet bizonyítani, hogy kik a szülők! De már látom mennyire nulla a hozzáértésed és felelősség tudatod. Ha szapis kutya kellett olcsón, azonnal... Nem is csoda, hogy esetleg szar idegrendszerű.


Egyébként ha van benne védő ösztön, fölösleges az őv. Ha meg nincs, akkor azért az. Ha pedig elkezdik nyitogatni a védőösztönét úgy, hogy mellette te annyira nulla gazda vagy, hogy még egy ugatásról sem tudod letiltani, annak nagyon komoly és veszélyes következményei lesznek!

2019. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Nem sokat ér már a törzskönyv se,láttam már rá példát.
2019. dec. 10. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!