Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mostanába az, hogy...

Miért van mostanába az, hogy bántják kutyákat, éheztetik őket, bántalmazzák őket, elaltatják tatják veszélyes kutyákat, megölnek kölyköt me gfelnőtt ebet is? 25/F

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Most ezt nem értem... vagy te is ilyen”régen minden jobb volt” harcos vagy? Régen is bántották ám az állatokat, csak akkor nem volt féjszbúk, meg jútyúb, hogy kirakhassák oda. Amúgy meg, minél több ember, a hülye is annál több lesz.
2019. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Régen is volt, csak nem kapott ekkora figyelmet, nem volt internet, közösségi oldalak...

Anyám gyerekkori kutyáját valamelyik szomszédjuk megmérgezte. Korábban készült a kutyáról egy fotó, amit kinagyítva kiállítottak egy kirakatba, de anyámék sose látták a képet.

2019. dec. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen is ez volt. Sőt rosszabb is volt szerintem mert a felelős állattartással se foglalkoztak ennyit. Pl nem ivartalanítatták a kutyát/macskát, csak megölték a kicsiket.

A nem nevelt "veszélyes" kutyákat pedig egyszerűen lelövették.

És általában csak maradék "moslék" jutott a táljukba.

Szerintem manapság azért jobb a helyzet, bár még mindig rengeteg hasonló dolog van sajnos

2019. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
most ha az utcán kóborol jóhogy elaltatják,ha a szomszédot idegesíti a kuty persze h lemérgezi...
2019. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Slowrider válasza:
100%
Régen szerintem sokkal rosszabb volt, de nem kapott publicitást. Ma meg elég, ha csak posztolsz egy fotót és máris körbe turnézod vele a netet.
2019. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert régebben szerinted nem volt ilyen?

Gyerekkoromban az akkori szomszédomnak volt vagy 5 macskája, abból 4 nőstény, szóval gondolhatod mennyi kismacska volt minden évben. Nekem gyerekfejjel csak az tűnt fel, hogy mindig eltünedeztek egy idő után. Csak később tudtam, meg, hogy rendszeresen vízbe fojtotta őket. A felnőtt macskáinak se adott ételt, mindig azt mondta h "majd fognak egeret ha éhesek lesznek", konkrétan arra tartotta őket. Még nevük se volt egynek se, és ha valamelyik elpusztult, "majd lesz másik".


A kutyáival se volt kegyesebb, rövid láncon tartotta őket egész életében, a disznók moslékából etette. Amikor az egyik megharapta, akkor azt másnap fejbe lőtte. Mondanom se kell, állatorvost életében nem látott egyik sem, ha betegek lettek se foglalkozott vele, "majd meggyógyul, vagy megdöglik" alapon.


Amikor egyszer mondtam neki, hogy sajnálom a kutyát, annyit mondott, "mit sajnálgatod, ez csak egy állat".


De a legdurvább az egészben, hogy akkoriban, faluhelyen ez a hozzáállás és körülmények senkiből se váltottak ki megbotránkozást, teljesen természetes volt, és abszolút elfogadott volt, hogy így bántak az állatokkal.

2019. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ironhide12 válasza:
100%
Régen még rosszabb volt,nem volt ennyi menhely,civil szervezet stb.
2020. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, főleg faluhelyen rendszeres volt ez a szemléletmód. Ott csak arra voltak tartva, hogy őrizzék a házat, elkergessék a rókát, stb, stb. Ha pl kárt tettek a saját ház körüli állományban - megfogták a nyulat, megtépték a tyúkokat - még akár fel is akasztották érte.

Szóval ilyen sajnos bőven volt régen is, csak - szerencsére - nem tudtunk/hallottunk róla annyit.

2020. okt. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy régebben sokkal rosszabb volt, csak akkor még nem volt közösségi média és nem kapott ekkora hírverést a dolog.
2020. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták.

Én városban nőttem fel, 80-as-90-es években. Sokan tartottak már akkor is kutyát, de nem mindenki éppen jól: volt, aki az erkélyre zárta ki szinte mindig, télen-nyáron, más folyton verte a "kedvencét". Vidéken meg végképp úgy bántak az állatokkal, ahogy...

Az Országgyűlés 1998-ban alkotta meg az állatvédelmi törvényt Magyarországon, előtte még ez sem volt. Rendőrség sem foglalkozott az ilyen esetekkel, max "ejnyebejnye" szinten.

Ma már azért jobb a helyzet. "Érzékenyebbek" lettek az emberek az állatkínzásra. Elég egy fotó vagy videófelvétel az okostelefonnal, és publikussá válik egy ügy. Meg a törvény is bünteti, igaz, akkora visszatartó ereje még nincs.

2020. okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!