Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A korcs kutya tulajdonképpen...

A korcs kutya tulajdonképpen mit jelent?

Figyelt kérdés

Már nem is tudom, hol tanultam ezt, de az én fejemben úgy élt a definíció, hogy keverék az a kutya amiről még tisztán látszik, milyen fajták keveredtek, korcs pedig az az utcaturmix verzió ahol ez már nem, vagy csak részben következtethető vissza.

Viszont ma egy kutyás ismerősöm elképedt, hogy ekkora baromságot honnan szedtem. Szóval most elbizonytalanodtam, tényleg ennyire rosszul tudtam, vagy ő tévedett?


2019. dec. 12. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Semmi köze a beazonosíthatósághoz, egy pejoratív kifejezés.
2019. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

ugyanazt, mint a keverék.

csak degradálóbb.

2019. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Keverék, nem fajtatiszta, nem törzskönyves, bizonytalan eredetű.

De valljuk be, hogy meglehetősen degradáló kifejezés. A keverék sokkal barátságosabb, egy beazonosítható fajtájú kutya esetében pedig az “x fajta jellegű”.

2019. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Ahogy az előző mondta, degradáló.

Annyit tennék hozzá, hogy amit te mondasz, azt úgy különböztetik meg, hogy fajtajellegű (fajtatisztára hasonlító) vagy fajjellegű (utcai mix) keverék.

2019. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanaz mint a keverék csak durvább, sértőbb, degradálóbb. Mintha egy roma elvárna hogy romázd, de te inkabb ciganyozol. Vagy egy ázsiaira azt mondanád hogy ferdeszemű a kínai, japán, koreai helyett.
2019. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. dec. 12. 14:53
 7/14 anonim válasza:
16%
Szóval maradjunk a korcsnál . Jól tudtad kérdező . :)
2019. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Én is így tudtam.


Gondolom régen így volt.

2019. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok már ma csirke az tuti.

Ezek szerint lehet változott a szóhoz társított jelentés, mióta felnőttem?

2019. dec. 12. 16:01
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Nagyapám régi kutyás könyvében volt ez leírva, ha jól tudom.


Sajnos már nem emlékszem rá, de olyasmi dereng, hogy keverék kutyák kölykei - azaz már "azonosíthatatlan" keverék, sok fajta van benne, nem lehet megállapítani a felmenői fajtáját.


Ha jól emlékszem.


De valóban csúnya hangzású szó, sose szerettem.


Amúgy a cigányokkal és az oláhokkal is hasonló volt a helyzet, régen ezek voltak a hétköznapi elfogadott neveik. Most már sértőnek számítanak.

2019. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!